Неділя, 03 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » «Хочу, щоб усі знали, у державі є влада, у державі діє закон і він єдиний для всіх»

«Хочу, щоб усі знали, у державі є влада, у державі діє закон і він єдиний для всіх»

                                                                    ПШОНКА В.П. 

Шановний Володимире Михайловичу! Шановні  народні депутати! Всі ми  вже не перший тиждень є  свідками подій, що відбуваються в місті Києві. Порушення громадського  порядку призвели до протистоянь між учасниками акцій та правоохоронцями. За усіма такими фактами   прокуратурою та  правоохоронними органами відповідно до визначених законом повноважень проводяться перевірки у низці кримінальних проваджень, здійснюється досудове  розслідування.

Водночас  розслідування подій 30 листопада та 1 грудня перебуває  під моїм особистим контролем.  Відомості про перевищення працівниками міліції владних  повноважень під час  масових заходів зранку 30 листопада на Майдані Незалежності   того ж дня  внесено до єдиного реєстру. Розслідування проводиться Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України.  У справі створено групу з найбільш  досвідчених слідчих та процесуальних керівників.

На даний час слідством з'ясовано, що протидія з боку окремих  мітингувальників встановленню на Майдані Незалежності  новорічної ялинки стала безпосереднім приводом для залучення  правоохоронців. Підготовка площі до новорічних свят  розпочалася задовго до масових акцій, а їх проведення значно ускладнило роботу комунальників.

Керівництво Департаменту культури Київської міської державної адміністрації  двічі письмово  зверталося до столичної міліції щодо необхідності  забезпечення охорони громадського порядку, зокрема при монтуванні ялинки. Саме на 30 листопада були заплановані основні монтажні  роботи.

До охорони громадського порядку за вказівкою начальника Головного управління міліції Києва  Валерія Коряка   у цей час були  задіяні: його заступник –  начальник міліції громадської безпеки Петро Федчук; начальник управління громадської безпеки в місті Києві Олег Мариненко, його заступники –  Сергій Бойко та Сергій   Карандюк.

Починаючи з  24 листопада, Федчук щоденно розробляв розрахунок сил та засобів органів внутрішніх справ, у тому числі щодо дислокації внутрішніх військ та спецпідрозділів "Беркут" у столиці. Все було направлено на охорону громадського порядку.

29 листопада зіткнення мітингувальників з правоохоронцями на Майдані Незалежності мали місце, починаючи з другої половини дня. Зокрема всупереч рішенню окружного адміністративного суду міста Києва від 21 листопада "Про заборону зведення стаціонарних і пересувних малих архітектурних форм" учасники акції близько 16 години намагалися завести на площу обладнання для сцени. Працівники міліції на підставі зазначеного судового рішення не дозволили це зробити. У результаті виник конфлікт між учасниками акції та правоохоронцями, який тривав декілька годин. Близько 17 години активісти почали блокувати проїжджу частину, перешкоджати руху транспорту, провокувати правоохоронців. На той час на Майдані Незалежності лишалося близько п'ятсот осіб, з них біля сорока осіб – з обличчями, прихованими шарфами та масками.

О 19 годині один із членів оргкомітету "Євромайдану" оголосив про закінчення заходів. Учасники акції демонтували сцену та біля 24 години вивели її з Майдану.

О 23 годині 45 хвилин виникло протистояння біля автомобілів з обладнанням: один з учасників розпилив в обличчя правоохоронців сльозогінний газ. Слідчі органів  прокуратури похвилинно, повторюю, похвилинно відновили порядок подальших подій.

О 3 годині 51 хвилині для виконання робіт з прибирання території та монтування новорічної ялинки до площі прибув автотранспорт комунальних служб. Однак, агресивно налаштовані учасники акції на їх зауваження не реагували, почали штовхати комунальників, блокувати рух автомобіля, збивати встановлену огорожу. За таких обставин близько 4 години майстер ділянки комунального підприємства "Шляхо-експлуатаційне управління Шевченківського району" міста Києва звернувся до працівників міліції із заявою про вчинення правопорушення та проханням забезпечення належності умов праці. (Шум у залі)

 Там єсть активісти, будь ласка, ідіть і доповідайте своєму парламенту, якщо ви депутати. Будете перебивати… (Шум у залі)

 Я іще раз повторюю…  Я іще раз повторюю, Генеральний прокурор на трибуні поважного законодавчого органу доповідає те, що установлено попереднім слідством, похвилинно. Це повторювати, чи ви чуєте? Тоді продовжуйте, чуєте те, що говорить Генеральний прокурор.

Працівники міліції, що перебували на Майдані, звернулися до мітингувальників з вимогою звільнити  територію для проведення комунальними службами монтажних робіт. Учасники акції на заклики правоохоронців не реагували. Це підтверджено відеозаписами, підтверджено відеозаписами та показами  потерпілих і свідків. Тоді для забезпечення правопорядку керівництвом столичної міліції надано відповідне розпорядження підрозділам внутрішніх військ та "Беркуту", які  були тимчасово дислоковані в центральній частині міста.

О 4 годині 7 хвилин за безпосередньою командою начальника Управління громадської безпеки київської міліції Мариненка та його заступника Бойка розпочалося створення кордону для обмеження доступу на Майдан Незалежності. Працівники міліції продовжували через гучномовці пропонувати звільнити Майдан Незалежності. Однак, мітингувальники ніяк на це не реагували.

О 4 годині 10 хвилин працівники підрозділу "Беркут" розпочали дії, спрямовані на витіснення мітингувальників з Майдану Незалежності. Зважаючи на активний опір з боку учасників акції, окремі працівники "Беркуту" розпочали індивідуально застосовувати спеціальні засоби.

Одночасно підрозділи внутрішніх військ створили коридори безпеки для виходу людей. Під час витіснення з Майдану Незалежності частина громадян підкорилася вимогам правоохоронців та залишила площу через коридор безпеки.

У той же час група радикально налаштованих мітингувальників почала кидати в працівників "Беркуту" каміння, скляні та металеві банки, палаючі палиці. Внаслідок було госпіталізовано 16 правоохоронців.

Через таку поведінку мітингувальників працівники "Беркуту" вдруге застосували спеціальні засоби. Але треба констатувати, але потрібно констатувати, що рівень застосування сили до правопорушників з боку правоохоронців не відповідав небезпечності посягання та обстановці, що склалася.

О 4 годині 22 хвилини витіснення громадян з Майдану Незалежності було завершено. У ході проведення цих заходів 35 активних порушників громадського порядку доставлено до Шевченківського райвідділу міліції. Стосовно 10 з них складено протоколи про адміністративні правопорушення.

Що стосується попередніх результатів розслідування, вони вже добре відомі і вам, і громадськості.

Проте, коротко поінформую. Слідство наразі працює у трьох основних напрямах. Це встановлення причетності і ступеню виновності, по-перше, керівництва та працівників підрозділу міліції особливого призначення "Беркуту".

По-друге, встановлення державних посадовців, котрі мають відношення до прийняття певних рішень або навпаки до бездіяльності, що призвело до порушення закону і тих наслідків, які сьогодні маємо.

По-третє, організаторів провокацій та безпосередньо тих осіб, які ці провокації здійснювали.

На сьогодні допитано понад 20 осіб, в тому числі керівництво столичної міліції та Міністерства внутрішніх справ, працівників спецпідрозділу "Беркут". Призначено 57 судових експертиз. Вивчаються наявні відеозаписи.

В результаті слідства знайшли підтвердження 88 заяв про спричинення правоохоронцями тілісних ушкоджень під час протистоянь 29-30 листопада. Всього було госпіталізовано двох осіб. Серед потерпілих: 7 – студентів, 2 – іноземці, 3 – неповнолітніх та 7 журналістів. Решта 70 – це повнолітні цивільні особи.

За попередніми висновками службового розслідування Міністерства внутрішніх справ визнається, що в окремих випадках застосування заходів фізичного впливу та спеціальних засобів перевищувало міру, необхідну для виконання покладених на працівників міліції обов'язків і не зводилося до мінімуму можливості завдання шкоди здоров'ю правопорушників.

На підставі отриманих доказів слідчими Генеральної прокуратури України чотирьом особам: Попов, Сівчук, Коряк, Федчук – вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Проте є об'єктивні чинники, які не  дають можливість завершити розслідування у короткі терміни. Це значний обсяг матеріалу, що підлягає вивченню та дослідженню, неявка на допити потерпілих і свідків, у тому числі народних депутатів України і інші складності, що виникають при проведенні слідства.

Незважаючи на зазначені чинники, правова оцінка буде надана кожному рішенню та кроку, що приймалися в ту ніч.

Тепер про події 1 грудня 2013 року. Вони розпочалися мирною ходою між Михайлівською і Софіївською площами. Однак, близько 13-ї години, всупереч рішенню окружного адміністративного суду міста Києва від 30 листопада, демонстранти вирушили до вулиці Хрещатик та Майдану Незалежності звідки почали захоплювати адміністративні будівлі Київської міської державної адміністрації та господарського управління професійних спілок України.

Крім того, на Майдані Незалежності група осіб незаконно заволоділа навантажувачем, що належить Дарницькому управлінню, шляхо-ремонтному управлінню, за допомогою якого вже на вулиці Банковій декілька разів намагалися протаранити та прорвати кордон військовослужбовців внутрішніх військ.

З третьої до п'ятої години дня біля Адміністрації Президента радикальними групами організовано масові заворушення і посягання на життя працівників правоохоронних органів. У військовослужбовців кидали бруківку, запалювальні суміші, шумові гранати, інші предмети, їх били металевими ланцюгами, скло на шоломах заливали фарбою. Протягом всього часу правоохоронці, незважаючи на численні напади, не вживали жодних активних заходів. Загалом це протистояння тривало майже 4 години. Лише о 18 годині 43 хвилини працівники спеціального підрозділу "Беркут", використовуючи спецзасоби, вжили активних заходів до припинення незаконних дій.

Зауважу, що відповідно до вимог статті 14 Закону України "Про міліцію" у разі виникнення загрози для життя громадян орган внутрішніх справ мають право застосовувати спеціальні засоби. Через 30 хвилин протистояння було припинено.

За фактами зазначених подій біля Адміністрації Президента в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано  два кримінальних провадження.

Зокрема, органами внутрішніх справ, до підслідності яких відповідно до Кримінально-процесуального кодексу віднесені ці правопорушення, розслідуються провадження за фактами масових заворушень, посягання на життя працівників міліції, угону навантажувача та опору працівникам правоохоронних органів і умисного заподіяння їм тілесних ушкоджень.

Крім того, правоохоронними органами розслідуються провадження за фактами насильства та опору працівникам міліції на Майдані Незалежності поблизу приміщення Кабінету Міністрів України та пам'ятника Леніну, опору та застосування фізичної сили стосовно державного виконавця, масових заворушень біля будівлі Київської міської державної адміністрації, замаху на заподіяння судді Шевченківського районного суду міста Києва тілесних ушкоджень.

Як вам відомо, на цей час було встановлено 19 осіб, які брали участь у зазначених правопорушеннях, 8 з них вже визнали свою вину. Рішенням суду затверджено угоди про визнання винуватості та примирення. Це процесуальна дія уже зроблена і судом установлена. Стосовно одного справа розглядається прямо зараз в суді.

Із 19 осіб, яких було заарештовано, на сьогодні звільнено вже 15. Під вартою залишаються 4 особи: Смалій – підозрюваний у замаху на заподіяння судді тілесних ушкоджень; Дзинзя, Кадура, Притуленко – затримані за фактами неправомірного заволодіння 1 грудня навантажувачем, масових заворушень та посягання на життя працівників правоохоронних органів поблизу приміщення Адміністрації Президента України.

Також слідчими Прокуратури міста Києва розслідується кримінальне провадження про перевищення влади працівниками міліції та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. З'ясовуються обставини заподіяння мітингувальникам, в тому числі журналістам, тілесних ушкоджень. На цей час слідчими прокуратури проведено 220 допитів, вилучені та оглянуті відеозаписи і фотокартки, за якими проводяться впізнання. Призначено 42 судові експертизи. Надані доручення на встановлення свідків та очевидців подій, у тому числі працівників міліції, що перебували на місці подій.

Унаслідок подій 1 грудня отримали тілесні ушкодження, загалом звернулися в медичні установи 220 осіб. У тому числі 119 працівників правоохоронних органів, 3 іноземці, 4 неповнолітніх, 7 студентів, а також  24 журналісти. П'ятеро журналістів, до речі, у подальшому відмовилися від проходження судово-медичної експертизи та статусу потерпілих.

Прикро, проте незаконні дії продовжувалися і після 1 грудня, серед них: захоплення і силове утримання адміністративних будівель Київської міської державної адміністрації, Будинку профспілок; перешкоджання нормальному функціонуванню Кабінету Міністрів  України; руйнування пам'ятника у місті Києві; спричинення тілесних ушкоджень працівникам  правоохоронних органів. А також втручання у діяльність і тиск на працівників Генеральної прокуратури шляхом блокування входів до будівлі, судових органів, шляхом блокування Шевченківського районного суду, працівників правоохоронних органів шляхом проникнення до приміщення Управління про боротьбі з організованою злочинністю Головного управління Міністерства внутрішніх справ у місті Києві.

Усього за період з 24 листопада до 14 грудня розпочато 40 кримінальних проваджень. 14 розслідуються органами прокуратури, 26 – органами внутрішніх справ і 2 справи – Службою безпеки України. Все це кримінальні справи по подіям від 29 листопада до 14 грудня по подіям в центрі міста Києва.

Крім того, на Майдані Незалежності за час проведення акцій, неодноразово лунали заклики до насильницького захоплення державної влади. У зв'язку з цим слідчими Служби безпеки зареєстровано два провадження про вчинення групою осіб незаконних дій, спрямований на захоплення державної влади в Україні за статтею 109 Кримінального кодексу України.

Також аналіз матеріалів розслідування свідчить, що до зазначених провокацій і правопорушень причетні члени радикальних угрупувань, які вже тривалий час діють під виглядом різноманітних громадських організацій, в тому числі спортивного напрямку. Вони відрізняються потужним фінансуванням, згуртованістю та веденням ідеологічної роботи щодо розповсюдження націоналізму і розпалювання міжнаціональної ворожнечі. (Шум у залі) На жаль, є випадок… (Оплески) На жаль… На жаль…

Шановні депутати, матеріали, надані Генеральній прокуратурі від Служби безпеки України, у вас є право ознайомитися з матеріалами як народні депутати, і я попрошу керівника Служби безпеки України вас частково з ними ознайомити. І тоді, я думаю, сплеску від вас буде менше. Думайте за спокій в Україні. (Оплески)

 На жаль, на жаль, є випадок…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити.

ПШОНКА В.П. ……. закликав до насилля та повалення існуючої влади. До таких подій не можна ставитися безпечно, легковажно і безвідповідально. Вважаю, що з цим не можуть не погодитися народні обранці. Наша країна не має права стати полігоном для підготовки бойовиків та різних радикальних угрупувань. Ми відповідаємо з вами за моральність суспільства, за єдність суспільства, за спокій суспільства, за те, щоб в державі діяли закони, які приймаються в цьому залі. Як свідчать зібрані матеріали, не все відбувалося так однозначно та однобічно як це здебільшого коментується. Очевидно, що правда у кожного своя і це помітно сьогодні по реагуванню на виступ Генерального прокурора України. Але об’єктивність ніхто не скасовував, тому задля збереження цієї самої об’єктивності пропоную витратити певний час на перегляд кадрів з подій, про     які ми сьогодні говоримо.

Шановні народні депутати,  Україна є демократичною державою. Я вже неодноразово заявляв, громадяни мають право на мирні зібрання. Водночас такі заходи не повинні виходити за безпечні межі, а вуличні    акції переростати у неприховану агресію і перешкоджати роботі органів державної влади. Хочу, щоб усі знали, у державі є влада, у державі діє закон і він єдиний для всіх. І приймаються ці закони, повторюю, в цьому залі. Будемо поважати ті чинні закони, за які ви голосуєте. Дякую за увагу.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Давайте переглянемо запис, який є.  Сідайте. (Шум у залі)

 А потім після запису запишетесь на запитання і задасте питання, які є.

Давайте переглянемо.

(Перегляд відеозапису)  (Шум у залі)

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу народних депутатів записатися на питання. Прошу записатися.  Ще не закінчили чи що? Давайте послухаємо.

(Перегляд відеозапису)

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, прошу записатися на виступи і  пропозиції. Не кричіть! Запишіться і все, що ви  хочете висловити, є така можливість, 20 хвилин. Йде запис. Прошу.

Це на запитання і виступи чи до керівників уряду, чи до Генерального  прокурора.  Питання: народний депутат… фракція "Батьківщина", народний депутат Павловський, ваше питання і до кого?

10:41:28

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М.

Андрій Павловський, фракція "Батьківщина". Прошу передати слово депутату "Батьківщини" Сергію Соболєву.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу, Сергій Соболєв, питання. Хвилина у вас.

10:41:37

СОБОЛЄВ С.В.

Я думаю, десятки журналістів, які присутні в цій залі, і ті громадяни, які були свідками всіх цих подій, зрозуміли, що, виявляється, працівник Шевченківської установи комунальної викликав "Беркут" для того, щоб потім по звірячому били студентів. А тепер по суті.

Скажіть, будь ласка, коли ми побачимо кадри, де б'ють десятки журналістів, де б'ють десятки молодих людей, де молоду людину, яка лежить бездиханно, б'ють десяток беркутівців, де ми побачимо кадри, яким чином розправляються над мирними учасниками акції? Коли ми побачимо все те, що творилося о четвертій ранку, коли почали бити студентів ні в чому не повинних? І тому висновок один: пане Генеральний прокурор, чи не пора вам подати в відставку?

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу, Віктор Павлович, прошу. А там с места можна. Работает или нет? Сюда, пожалуйста.

ПШОНКА В.П.  Я думаю, що кадри, про які ви говорите, народний депутат Соболєв, ви бачили, (Шум у залі) ви бачили, ми всі бачили, ми всі бачили з 30 листопада по сьогоднішній день у багатьох інформаціонних, а ті кадри, а ті кадри об'єктивності -  їх не бачили. І я хочу сказати, вони що з Луни приїхали в Україну? Вони що не з Майдану ці кадри? Чого одним вони подобаються .…..?  Ми що з вами не за об'єктивність? А слідство, ви говорите, установити певну об'єктивність. А куди це виставити слідство? Що воно не повинно бути це, чи що?  (Шум у залі)

Я вам сказав, баланс, баланс сьогодні слідства – це установити істину і об'єктивність. А істина завжди у правді. А правда завжди у той реалії, яка була. Тому будуть, буде установлена відповідальність, як тих радикальних…

(Шум у залі)

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершити дайте.

ПШОНКА В.П.  Буде установлений… ті правоохоронці, які перевищили силу. Що не подобається тут? Мені не зрозуміло.  (Шум у залі)

 Про відставку, про відставку. Я добре знаю закон і  не треба мене лякати. В цьому залі вирішується доля Генерального прокурора, і ви знаєте, що в подальшому вирішує президент держави. Будемо діяти по закону. Дійте по закону.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати! Чи ми завершимо, чи задаєте питання? Терпіння - і почуєте відповідь. Я кажу ще раз: питання задали, послухайте відповідь. Бо смисла нема більше розглядати, то будемо завершувати. Тому я прошу вас, ви просили послухати інформацію, прийшов Генеральний прокурор,  терпіння майте.

Прошу, народний депутат Партії регіонів Гриневецький. Прошу.

10:45:18

ГРИНЕВЕЦЬКИЙ С.Р.

Дякую. Гриневецький, 134 виборчий округ, місто Одеса, Партія регіонів. Шановний Вікторе Павловичу! Я хотів би в конструктивне річище перевести нашу розмову і задати вам таке питання.

Яке ваше ставлення до пропозицій, які зараз висловлюються в робочих групах Конституційної асамблеї з вимогою позбавити прокуратуру функцій загального нагляду, в тому числі і щодо захисту конституційних прав, свобод людини і громадянина? І як на вашу думку, чи готово суспільство, органи виконавчої влади, правоохоронці до таких змін? Дякую.

ПШОНКА В.П. Дякую. У Верховній Раді в першому читанні розглянутий проект Закону про прокуратуру. Сьогодні дані висновки Венеціанської комісії. Дійсно, прокуратура європейських стандартів, вона не має в собі в цілому поняття загального нагляду.

Але право зберегти елементи загального нагляду особливо там, де йдуть вони на захист держави і конституційних прав громадян, вони повинні бути залишені. Тому, в другому читанні, народні депутати, вирішуйте це питання.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Фракція "УДАР Віталія Кличка", народний депутат Матіос, прошу.

10:46:53

МАТІОС М.В.

Прошу передати слово депутату Наливайченку.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу, народний депутат Валентин Наливайченко.

10:47:01

НАЛИВАЙЧЕНКО В.О.

Наливайченко, фракція "УДАР Віталія Кличка". Вікторе Павловичу, насправді виборці і депутати, більшість, ми хочемо почути головну відповідь на головне питання. Незаконний наказ на законне застосування сили та тортур проти мирних громадян з 29 на 30 листопада чи отримав правову оцінку в Генеральній прокуратурі?

І наш колега згадував про наглядову функцію, яка дійсно належить Генеральній прокуратурі. Чи дійсно Генеральна прокуратура зараз керівника Міністерства внутрішніх справ допитала? І чи з'ясовано, чи діють взагалі якісь посадові інструкції, накази в середині Міністерства внутрішніх справ щодо спецпідрозділів так званого "Беркуту". Дякую.

ПШОНКА В.П. Дякую. Я іще раз повторюю, я вас проінформував про попереднє розслідування кримінальної справи. Все, що необхідно знати громадськості, народним депутатам, я проінформував. Чотири особи -  пред'явлено підозри. Це свідчить якраз про те, що розслідується кримінальна справа і встановлюються ті винні особи, які причетні до тих подій,  про які ми з вами сьогодні говоримо в цьому залі. І якщо ви звернули увагу, то три версії, по яким йде слідство, розслідується справа.

По-перше, це виновність правоохоронців, це виновність радикальних группировок, які чинили опір правоохоронцям, і це чи причетні державні службовці, чиновники до тих подій чи в бездіяльності, чи в своїй активності. Якраз оці  три версії свідчать про те, в частині відповіді на ваше запитання.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Фракція "Батьківщина", народний депутат Лунченко.

10:48:52

ЛУНЧЕНКО В.В.

Прошу передати слово депутату Олександрі Кужель.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу, Олександра Кужель.

10:48:59

КУЖЕЛЬ О.В.

Віктор Павлович, ви знаєте, почувши вас, і вчора інтерв'ю Януковича, всі чітко зрозуміли, що ви нічого не зрозуміли, чого вийшов український народ, чому бунт встав і в вашій фракції. Ви не зрозуміли, що немає терпця більше. Ви кажете: один закон для всіх. Віктор Павлович, для кого – всіх? Я можу по пальцях сказати для кого – всіх. Народ встав! І, щоб ви не показували, всі зрозуміли – король голий! Права немає, судів немає! Ми стояли, ви вирвали факти біля Кабміну! Віктор Павлович, ну, треба бути чесними. Перед міліцією стояли "тітушки" в два ряди. А потім ввійшли в ряди і почали активну інформацію. Вам зразу сказали, хто підготував! Ви ж офіцер! (Шум у залі)

ПШОНКА В.П. Я не розумію, хто кого не зрозумів. Я дуже вибачаюся. Мабуть, ви мене також не зрозуміли  в тій доповіді, що я сказав.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Фракція "Батьківщина"., народний депутат Гриневич. (Шум у залі)

 Питання, не виступи ідуть, питання треба задавати. У вас для цього є хвилина. Прошу, народний депутат Гриневич. Народний депутат Гриневич. Прошу, мікрофон. Ну, карточка де ваша там чи мікрофон?

(Шум у залі)

10:50:22

ГРИНЕВИЧ Л.М.

Прошу передати слово Олегу Тягнибоку.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу, народний депутат Олег Тягнибок. Прошу.

10:51:06

ТЯГНИБОК О.Я.

Дякую. Олег Тягнибок, фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Пане Генеральний прокурор, судячи з вашого виступу, зрозуміло, що ви просто реанімуєте сталінізм. Ваш виступ абсолютно упереджений, односторонній, а те відео, яке ви показали, воно є не оперативне відео, а це змонтований відеоролик фактично в гірших традиціях советского агітпропу. Як доказ, це священика, якого показали, відео, це запис двохрічної давнини. Для чого ви провокуєте? Чому ви не розказуєте про те, що люди вийшли на Майдан через те, що міліція спровокувала побиттям людей? Де відео, коли чоловік отримав 68 ударів? Де відео, коли б'ють журналістів, медпрацівників? Де "тітушки", жодним чином вами не показані, які провокують? А де відео, коли гнали людей аж до Михайлівської площі аж…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу, прошу. Це був виступ. (Шум у залі) Віктор Павлович, питання було чи це був виступ? (Шум у залі)

ЯЦЕНЮК А.П. У нас є відео. Ставте тепер наше відео.

ПШОНКА В.П. Я, я, я…

Володимир Васильович... Я, я іще раз повторюю і для журналістів поважних, і для шановного залу, ви покажіть мені хоч одні новини або давайте в державі проаналізуємо одні передачі, де були ці відео? Вони були де-небудь? Не було їх. І ви це знаєте.

А те, про що ви говорите, воно було. Але повинен бути баланс поняття і баланс справедливості. Ви за справедливість? Слідство за справедливість. Якщо, не може бути війни закону. А ви толкаєте слідство і Генерального прокурора на війну з законом. Цього не буде. Мандат законності – це мандат довіри до Генеральної прокуратури, яка отримана в цьому залі і отримайте обратно.

Тому… я прийшов не для того, щоб ви мені вмонтували в поняття політику в кримінальні справи. Це ваші справи і розбирайтеся по політиці і по фракціям. А в мене є той закон, який виконується цим залом. Все.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Віктор Павлович, сідайте. Час вичерпано.

Прошу народних депутатів, прошу народних депутатів записатися на виступи до уряду. 15 хвилин я регламент оголошував, вичерпаний. Запишіться, в нас є ще 7 хвилин, питання до уряду. Прошу, записалися.

Ну, ми ж домовлялися  по часу, чого ж ви кричите?

Прошу, фракція Компартія України, Симоненко.

10:54:30

СИМОНЕНКО П.М.

Прошу передати слово Присяжнюку.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Передайте.

10:54:36

ПРИСЯЖНЮК О.А.

Шановні колеги, в мене запитання, в першу чергу до Віктора Павловича. Було прокоментовано, але, на жаль, не зосереджено належну увагу на тих подіях, а вони були центральними, які відбувалися біля пам'ятника Володимиру Іллічу Леніну на Бессарабці.

Перша спроба його зруйнування була з 1 на 2 грудня, де я хочу зауважити, що чи не найбільше правоохоронців також постраждали. Там є і  відкриті переломи, і закриті різного ступеня. Друга подія була реальним актом вандалізму зі сторони неофашизму і представників правонаціоналістичних сил, де було вчинено цей злочин. На сьогоднішній день більше 70 відсотків киян, прогресивної спільноти і всього світу висловлюють своє занепокоєння цими діями. Тому в мене до Віктора Павловича конкретне запитання по суті.

Чи будуть покарані вандали за зруйнування пам'ятника Володимиру Леніну в Києві? Дякую.

ПШОНКА В.П. Дякую. Я в своїй промові я сказав, що в цілому з 29 по 14 грудня порушено в місті Києві 40 кримінальних справ. Кримінальне провадження по пам'ятнику Леніна також розслідується слідчими підрозділами Головного управління МВС України в місті Києві. Тобто є кримінальне провадження і воно розслідується.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу, питання до уряду. Фракція "УДАР", Розенко.

10:56:12

РОЗЕНКО П.В.

Павло Розенко, фракція "УДАР". Прошу передати слово Віталію Кличку.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу передати слово Віталію Кличку.

10:56:20

КЛИЧКО В.В.

Віктор Павлович, ще раз хочу звернутись до вас. Після тих кадрів, які ми тільки що бачили на екрані, можу сказати як учасник активних подій, які відбувались, це була мирна демонстрація, на яку вийшли майже мільйон людей. (Шум у залі) Ще раз хочу звернути увагу на те, що будо задіяно дійсно багато так званих "тітушок". І журналісти, які були присутні на цих заходах, це підтверджують, і кадри, які обійшли весь світ. А питання таке.

Хто організував побиття людей 30 листопада та 1 грудня? Хто дав дозвіл на проведення силової акції в ніч на 11 грудня?

Ми повинні дати чітку відповідь на ці питання. І впевнений в тому, що відповідь на ці питання повинні дати силові структури. І силові структури також повинні нести відповідальність. Ми хочемо знати чіткі прізвища і строки, коли зможемо… (Шум у залі)

ПШОНКА В.П. Дякую. Я   відповідаю: слідство не завершено і серед тих версій, про які  двічі проговорив з трибуни Верховної Ради, я сказав, що в цих версіях якраз є і повинна  була бути та відповідь на те запитання, яке я отримав.

Але на сьогодні конкретно сказати прізвище посадової особи, яка дала наказ, і був чи це наказ на заподіяння того, що "Беркут" перевисив свою силу,  сьогодні  слідство відповісти ще не може.

Ви можете говорити,  це є коментарем в засобах масової інформації, про касети, які передав Гриценко, народний депутат. Так те, що передав Гриценко – це відноситься, і це дуже  важливо всім знати, якраз до  радіомовлення внутрішніх військ і не відноситься до тих розмов, які були серед "Беркуту".

Слідством вивчено всі радіо-розмови "Беркуту", там немає ні єдиного слова в частині того, що кимось  із посадових осіб був виданий наказ. Але ми розуміємо з вами, що наказ може бути виданий не тільки в радіо-розмові, а й іншим чином – все  це зараз встановлюється слідством. Потім, я думаю, буде доповнююча інформація. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Об'єднання "Свобода", народний депутат Мохник.

10:59:05

МОХНИК А.В.

Андрій Мохник, фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода".

Пане Голово! Я розумію, ви прикриваєте Генерального прокурора, тому що йому нічого відповісти на запитання  народних депутатів України.

Питання до уряду у нас немає. Уряд має піти у відставку.  І рано чи пізно це відбудеться – це точно.

Наступне питання. Пане Генеральний прокурор, сьогодні ви заслужили відзнаку Андрія Януарійовича Вишинського, який влаштовував політичні розборки і влаштовував політичні судові процеси. Тому що насправді це у вашому відеоролику даються політичні оцінки щодо, там фашистських організацій, щодо націоналістичних організацій. І ще раз  наголошую:  те, що ви робите – це абсолютно брехня, в стилі совєтського агітпропу. Тому що насправді, от той священик, я  хочу підкреслити, щоби всі зрозуміли, отой священик він виступав два роки тому не на Майдані, а у місті Коломия, а ви його приплели сюди.

От дайте відповідь на питання: навіщо ви робите ці інсинуації і навіщо ви прикриваєте міністра Захарченка, якого сьогодні тут немає, і даєте йому можливість… (Оплески)

ПШОНКА В.П.  Я співчуваю собі і громадськості в Україні, що в деяких народних депутатів немає політики відкритості. Це, на жаль, не повинно бути.  (Шум у залі)

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Об'єднання "Свобода". Останнє питання, об'єднання "Свобода", Мельник.

11:00:43

МЕЛЬНИК Є.І.

Прошу передати слово Олегу Махніцькому.

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Передати.

11:00:49

МАХНІЦЬКИЙ О.І.

Олег Махніцький, Всеукраїнське об'єднання "Свобода". Ну, з доповіді Генерального прокурора чітко стає   зрозумілим, що жодної об'єктивності під час досудового розслідування згаданих кримінальних проваджень не буде. Буде однобоке упереджене розслідування для того, щоб знайти винних і "стрілочників".

І от відносно "стрілочників" є питання. Не треба довго шукати, хто може надавати наказ "Беркуту" у  такій ситуації діяти. Є відповідні накази міністра внутрішніх справ, і в ньому чітко написано, хто віддає накази. Тому стільки часу розслідувати, щоб це дізнатися, немає потреби, а просто підняти нормативні документи.

Ще я вам допоможу. Також були задіяні внутрішні війська. Хто уповноважений задіювати внутрішні війська у такій ситуації? Так само вам дадуть відповідні нормативні накази.

Ви згадали, що під час подій з 29 на 30 листопада чинили опір. Скажіть, будь ласка, хто чинив опір за 500 метрів від Майдану, за кілометр від Майдану, коли людей били  … (Оплески)

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні народні депутати! (Шум у залі) Прошу, відповідь.

ПШОНКА В.П. Все, про що ви задали у своєму питанні, у слідства є відповідь, але я не все можу говорити у цьому залі, тому що у частині деяких слідчих матеріалів не треба поспішати, не треба  поспішати так, як… куди ви  Генерального прокурора деякі торопите, щоб все було по Вишинському. Цього в Україні не буде. 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні народні депутати, інформація Генеральної прокуратури заслухана і  взята до відома. Давайте подякуємо Віктору Павловичу за участь в роботі, подякуємо уряду за участь в Верховній Раді. Всього доброго, до побачення.

ГОЛОСИ ІЗ ЗАЛУ.  Ганьба! Ганьба! Ганьба! Відставка! Відставка! Відставка!




© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.