Четвер, 07 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » Звернення НАС Вінниччини по медичній реформі до президента України В.Януковича

Звернення НАС Вінниччини по медичній реформі до президента України В.Януковича

Президенту України Януковичу В.Ф.
Копія : Голові Вінницької облдержадміністрації Джизі М.В.

Шановний пане Президенте!

Просимо Вас негайно втрутитись у вкрай негативні процеси, які відбуваються на Вінниччині під виглядом виконання Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві». Мова йде про діяльність начальника обласного управління охорони здоров’я та курортів Діденко Лідії Олексіївни та її реформаторської команди.
Одразу зазначаємо, що ми цілковито підтримуємо курс Президента України на глибоке реформування всіх сфер нашого життя, в тому числі й системи охорони здоров’я. Тому позитивно сприйняли проведення експерименту в нашій області, чудово розуміючи, що будь-які зміни, а тим більше нинішні перетворення, не можуть відбуватися безболісно і потребують витримки й неабияких жертв як з боку влади, так і з боку суспільства. Але реальна практика реформування виявила речі про які ми, як громадяни України не можемо мовчати.
Те, що насправді відбувається з реформуванням медицини на Вінниччині нам стало зрозумілим після проведення у Вінниці виїзного засідання комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’­я. Під час обговорення перебігу експерименту на Вінниччині виявилось, що наша область за результатами роботи в галузі охорони здоров’я за 2010 рік посіла 19-те місце, а за окремими показниками ще нижчі місця. Голова профільного комітету  Верховної Ради України Тетяна Бахтеєва висловилась досить відверто про негативні тенденції в вінницькій охороні здоров’я і висловила намір заслухати звіт начальника управління охорони здоров’я області про те, які заходи були вжиті для покращення ситуації. Вінничани і медична громадськість сподівались, що центральна влада глибоко проаналізує реальний стан справ в медицині в нашій області. Проте цього чомусь насправді не сталось. В усіх зацікавлених осіб, а це медики, чиновники, громадськість склалося враження, що Лідія Діденко свідомо й цілеспрямовано пише переможні реляції, виголошує промови, в яких малює віртуальну, а не справжню картину.  І робить вона це опираючись на конкретну інформацію щодо стану справ в охороні здоров’я Вінниччини. Первісна інформація іде  з медичних закладів.  Далі ця інформація обробляється реформаторським штабом Діденко, а потім трансформується в офіційні звіти, на основі яких створюється райдужна картина, де начальник управління охорони здоров’я постає в образі  успішного реформатора. Громадськість непевна чи усі ці звіти Діденко достовірні. До нас регулярно звертаються медики з районів, міст, медичні профспілки, а також працівники обласного медико-статистичного інформаційно-аналітичного центру (МСІАЦ), які створюють для Діденко кінцевий інформаційний продукт. Вони стверджують, що первісна інформація з місць спотворюється за вказівкою нібито Лідії Діденко та її заступників. Керівництво вінницької медицини діє впевнено і зухвало, адже їм вдалось залякати практично всіх керівників медичних закладів  області. А лише вони реально поінформовані про те, що насправді відбувається, проте змушені мовчати через страх втратити роботу.
Ми не заторкуємо зараз конкретний перебіг реформ на Вінниччині. Ця проблема потребує окремої грунтовної розмови. Проте, як взагалі можна щось серйозно обговорювати, коли є великі сумніви в достовірності інформації, яку надає Лідія Діденко Президенту, Кабінету Міністрів, міністерству охорони здоров’я, органам влади в області, профспілкам, громадськості. Складається враження, що усім нам показують «потёмкинские деревни».
Взагалі Лідію Діденко призначили на цю посаду без конкурсу, без справжнього аналізу її професійних і моральних якостей. Вона ніколи не працювала на керівних посадах і не має відповідного досвіду. Перші ж її кроки показали, що вона абсолютно нездатна працювати з людьми, виявляє нетерпимість до іншої точки зору, побудувала свою діяльність фактично на адміністративно-командних методах. Діденко схильна ігнорувати наслідки своїх кроків задля досягнення сумнівного результату сьогодні і зараз і схильна до авантюрних, непродуманих кроків.
Давайте подивимось на те, що писала про Лідію Діденко місцева преса. Візьмімо матеріали «59 тис. $ доларів – відкупне для головних лікарів?» за 14 липня 2010 року та «Чи збирали $100 000 у «общак» з керівників області?» за 2 березня 2011 року. В цих публікаціях містяться звинувачення в нібито її кримінальній діяльності. Але громадськість Вінниччини досі не знає чи проводилось розслідування за фактами публікацій.
Насамкінець хочемо привести приклад її діяльності по оптимізації мережі, про який ми дізналися з газети «Новини Вінниччини» за 17 серпня 2011 року. Лідія Діденко має намір ліквідувати Вінницький обласний лікарсько-фізкультурний диспансер. А натомість створити центр «Здоров’я». В міністерствах охорони здоров’я та освіти нам пояснили, що це незаконно, бо суперечить постанові Верховної Ради України, Закону України «Про фізичну культуру і спорт» та іншим нормативним документам. Крім того зараз готується постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про Службу спортивної медицини України». То логічно почекати поки Кабінет Міністрів України, у відповідності до чинного законодавства, визначить якими мають бути лікарсько-фізкультурні диспансери в Україні. До речі, їх збираються реформувати в центри спортивної медицини, які б займалися виключно спортсменами. Однак Лідія Діденко не зважає на закони і здоровий глузд. Вона планує знищити центр спортивної медицини на Вінниччині, тому що хоче звільнити її керівника, з яким не змогла розібратись адміністративними методами, бо цьому завадила Вінницька обласна Рада.
Отже складається враження, що мета діяльності Лідії Діденко – зробити кар’єру за будь-яку ціну. Мабуть через це вона наполегливо формує з себе образ реформатора, хоча насправді вінничани поки що бачать в її діях сваволю, волюнтаризм, пихатість, зарозумілість, непрофесіоналізм. Люди говорять, що до Президента України легше потрапити на прийом ніж до Діденко. А це багато про що говорить. Багато вінничан вважає, що Лідія Діденко своїми діями, своїм ставлення до людей дискредитує владу, штучно створюючи соціальне напруження в області. А це через рік-півтора може призвести до дестабілізації ситуації на Вінниччині через різке погіршення надання медичної допомоги. 
Зважаючи на все вищевикладене ми просимо негайно провести комплексну перевірку діяльності Лідії Діденко на посаді начальника обласного управління охорони здоров’я силами відповідних міністерств. І в першу чергу просимо з’ясувати наскільки відповідає дійсності інформація, яку Лідія Діденко офіційно надає органам влади і на основі якої вона стверджує про успішний хід медичної реформи на Вінниччині. Особливо потрібно проаналізувати, до яких наслідків вже привели і ще приведуть реформи по-діденківськи?

З повагою 

Координатор НАС-Вінниччина                              Дуляк Артем Іванович
14 вересня 2011 р.

Переглянути документ у форматі PDF



© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.