Неділя, 01 Серпня 2021 р.
Домівка » Департамент протидії корупції » Звернення до президента України В.Ф.Януковича щодо проведення конкурсів та учнівських олімпіад у Вінницькій області 25.05.2012 р.

Звернення до президента України В.Ф.Януковича щодо проведення конкурсів та учнівських олімпіад у Вінницькій області 25.05.2012 р.

№ 29 від 25 травня 2012 р.   

                                                   Президенту України Януковичу В.Ф.

                                                   Голові Верховної ради України Литвину В.М.

                                                   Генеральному прокурору України Пшонці В.П.

                                                   Голові Служби безпеки України Калініну І.О.

                                                   Міністру освіти і науки, молоді та спорту України

                                                   Табачнику Д.В.

 

ЗАЯВА.

 

Протягом тривалого часу Вінницька область в галузі освіти щодо роботи з обдарованою молоддю була в Україні однією з лідерів. Щороку на всеукраїнських та міжнародних олімпіадах та конкурсах область мала незмінно високі рейтинги.

Проте цього року виступ вінничан якимсь дивним чином закінчився повним провалом. Цю проблему обговорюють усі: освітяни, батьки, громадськість. Особливо скандальний характер мали виступи вінничан з української мови та літератури, математики, педагогіки та психології, біології та інших предметів.

Вінничани називають винуватцем цього провалу обласне управління освіти і зокрема заступника начальника управління Чорну О.А. Саме вона відповідала за проведення конкурсів та олімпіад. Всупереч здоровому глузду, а можливо й з цілком прагматичних мотивів, Чорна О.А. домоглася створення в Вінницькому обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників (ВОІПОПП) відділу роботи з обдарованою молоддю, керівником якого поставила наближену до неї особу, колишнього співкурсника і нинішнього партнера Криничного О.Л. Таким чином від роботи з обдарованою молоддю та участі в усіх етапах конкурсів та олімпіад були усунуті методисти ВОІПОПП, а їхнє місце, всупереч положенню «Про проведення олімпіад та конкурсів» зайняли працівники обласного управління освіти та інші, далекі від роботи з обдарованою молоддю особи. Вони і складали завдання, і перевіряли роботи, і проводили ці заходи, що є грубим порушенням. Ці порушення привели до численних недоречностей, скарг, непорозумінь.

Освітяни та батьки звинувачують управління освіти в порушенні принципу змагальності ( завдання і відповіді на них нібито були відомі переможцям 3-го етапу) при проведенні вищезазначених заходів. У відповідь на питання: «Чому вінничани не показали високих результатів?» люди відповідають: «Тому що на ці конкурси та олімпіади поїхали не найкращі, а ті, кого «визначило» обласне управління освіти».

Всупереч положенню та рекомендаціям Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України завдання з біології, математики, української мови та літератури та інших предметів складали не методисти, а працівники управління та особи, які не працювали в середніх загальноосвітніх навчальних закладах. Наприклад, завдання на міжнародний конкурс ім. Т.Г.Шевченка складала працівниця управління Панчук О.А., членами журі цього конкурсу, які перевіряли ці завдання були також працівники управління, а саме: Димніч Л.С., Панчук О.А. За виконану роботу працівники управління отримали відповідну грошову винагороду. Такий порядок проведення олімпіад і конкурсів встановила О.А.Чорна, хоча чудово знала, що функції працівників управління мали бути лише контролюючими.

Але найкричущим порушенням було те, що комісію, яка складала завдання з української мови, очолювала викладач педуніверситету ім. М. Коцюбинського  Павлушенко О.А., донька якої стала переможцем обласної олімпіади і представляла область на 4-му етапі.

Батьки, діти, яких не стали переможцями 3-му етапу зверталися і звертаються з численними скаргами, в тому числі до міністерства (наприклад, батько Серверник Марії - Серветник Г.Х).

Виходячи з вищевикладеного очевидно, що зусиллями О.А.Чорної Вінницька область не змогла виставити на конкурси та олімпіади найдостойніших і показати результати, на які вона реально заслуговує. Це принизило область і завдало усім вінничанам значних моральних збитків. Цим діям О.А.Чорної потрібно дати належну оцінку. Взагалі стиль керівництва О.А.Чорної відзначається крайнім суб’єктивізмом і волюнтаризмом. Вона почуває себе впевнено і поводиться нахабно.

В проведенні та організації олімпіад та конкурсів простежуються ознаки перевищення та зловживання службовими повноваженнями, корупції.

Підсумовуючи сказане просимо терміново провести перевірку організації та проведення конкурсів та олімпіад у Вінницькій області під керівництвом Чорної О.А. Щодо зловживання та перевищення службових повноважень просимо прийняти процесуальне рішення в порядку ст.97 КПК України та надіслати на нашу адресу результати матеріалів перевірки та постанову про порушення кримінальної справи по даній заяві. До складу комісії просимо включити працівників Міністерства освіти і науки, молоді і спорту, Генеральної прокуратури та СБУ. 

 

 

З повагою

 

Голова Вінницької ОГО

Народна Армія Спасіння Вінниччини                              Артем Дуляк

 

 

 

 
© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.