Субота, 17 Серпня 2019 р.
Домівка » Департамент протидії корупції » Звернення до Вінницької обласної ради щодо референдуму по децентралізації влади 14.02.2012 р.

Звернення до Вінницької обласної ради щодо референдуму по децентралізації влади 14.02.2012 р.

№ 07 від  14 лютого 2012 р. 

                                                          Голові Вінницької обласної ради Татусяку С.П.                                       

                                                          Депутатам Вінницької обласної ради

 

ЗАЯВА.

Шановний Сергію Пилиповичу! Шановні депутати!

Становище, в якому нині опинилась Вінниччина, вимагає від Вас негайного вжиття конкретних заходів по захисту конституційних прав вінничан:

1. Виконавча влада продовжує не виконувати рішення судів по виплатам пенсій інвалідам-чорнобильцям, афганцям та дітям війни. Обласна рада нарешті повинна висловити своє ставлення до конкретних порушників закону.

2. Триває так звана медична реформа. Сьогодні  кожен бачить її наслідки: руйнування медичної мережі, брутальне «скорочення» кваліфікованих кадрів, передача звільненої в такий спосіб нерухомості в приватні руки і т.д. Можна собі уявити до чого ми ще дійдемо за кілька років такого експериментування. Коли ввесь цивілізований світ іде шляхом наближення кваліфікованої медичної допомоги до пацієнта, на Вінниччині реформатори свідомо віддаляють таку допомогу від людини. Вінничан, всупереч їхній волі, змушують лікуватись у так званих сімейних лікарів. Але ці лікарі поки що швидше віртуальні, ніж справжні фахівці. Отже нас усіх змушують втрачати власне здоров’я в очікуванні, поки сімейні лікарі колись в майбутньому стануть справжніми спеціалістами! Крім того відповідальні за проведення медичного експерименту особи проводять його так, як за Сталіна проводилась колективізація. Захищаючи людей Козятинська районна рада та Ладижинська міська рада своїми рішеннями намагаються не допустити руйнування медичної галузі. Тому, враховуючи реальний стан справ, Вінницька обласна рада повинна своїм рішенням негайно призупинити проведення експерименту в області, а в березні 2012 року провести обласний референдум з приводу медичної реформи. Пропонуємо винести на нього такі питання:

1.«Чи підтримуєте Ви проведення медичного експерименту на Вінниччині?» «Так». «Ні». 2.«Покращилась чи погіршилась доступність та якість медичної допомоги за час проведення експерименту?» «Покращилась». «Погіршилась».

3. З 23 лютого 2012 року мерія м. Вінниці планує оптимізувати систему перевезень. Це означає, що пасажири на багатьох міських маршрутах зможуть добратися до потрібного місця за триваліший час і за більшу плату. Таким чином міська влада позбавляє  вінничан права вибору: їхати на муніципальному транспорті чи маршрутках. А це суперечить закону. Ми виступаємо за збільшення комунального транспорту, але й за те, щоб паралельно ці маршрути обслуговували маршрутні таксі. Нехай пасажир вибирає сам.  Вінничани, устами громадянського руху «Автономний опір», вже виступили з протестами проти дій міської влади. В цьому зв’язку ми хочемо підняти ще одну замовчувану проблему, пов’язану з перевезеннями. Ні для кого не є таємницею, що в області існує тіньовий ринок перевезень. Це означає, що функціонує безліч не узаконених маршрутів, які обслуговують маршрутні таксі без відповідних дозволів. Все це відбувається під «кришуванням» конкретних представників влади. Йдеться про десятки мільйонів гривень, які не потрапляють до бюджету. Тому обласна рада повинна ініціювати перевірку рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 29.12.2011 року щодо зміни системи перевезень Антимонопольним комітетом та правоохоронними органими на предмет відповідності її рішення чинному законодавству, а також домогтися негайної ліквідації тіньового ринку перевезень на території Вінницької області. Крім того слід провести громадські слухання, щодо системи перевезень на Вінниччині.

Враховуючи вищесказане очевидно, що головна причина наших негараздів – існуюча система влади. Фактичний контроль над областю здійснює виконавча влада, яка не обирається, а просто призначається. І в першу чергу це стосується голів адміністрацій, непідконтрольних територіальним громадам. І питання не в особистостях голів адміністрацій, а в самій системі. Якщо обласна рада хоче не на словах, а на ділі змінити ситуацію, вона повинна нарешті призначити обласний референдум щодо децентралізації влади на березень 2012 року. Нехай вінничани висловлять на ньому своє ставлення і до системи влади і до нинішніх її носів в області.        

За дорученням Комітету самозахисту конституційних прав вінничан

та Народної Армії Спасіння Вінниччини

З повагою координатор                                                        Артем Дуляк

 
© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.