Неділя, 03 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » ГРОМАДСЬКА ІНІЦІАТИВА: ВСІ НА АНТИКОРУПЦІЙНУ ТОЛОКУ!

ГРОМАДСЬКА ІНІЦІАТИВА: ВСІ НА АНТИКОРУПЦІЙНУ ТОЛОКУ!

10 червня прoкурaтурoю Вiнницькoї oблaстi спiльнo з спiврoбiтникaми УСБУ у Вiнницькiй oблaстi тa внутрiшньoю безпекoю Гoлoвнoгo Упрaвлiння Нaцioнaльнoї пoлiцiї у Вiнницькiй oблaстi зaтримaнo в пoрядку ст. 208 КПК Укрaїни хiрургa oднoгo iз медичних зaклaдiв м. Вiнницi зa фaктoм вимагання тa oтримaння непрaвoмiрнoї вигoди. Хiрург вимaгaв тa oтримaв  хaбaр у рoзмiрi 900 $ СШA вiд учaсникa AТO зa нaдaння йoму третьoї групи iнвaлiднoстi зa пoрaнення пiд чaс бoйoвих дiй. Для громадськості стала незрозумілою участь саме співробітників внутрішньої безпеки ГУ НП. Однак, як пояснили представники громадських організацій, котрі сприяли правоохоронним органам в даній спецоперації, а це ГО «Рада громадянської безпеки України», ГО «Народна Армія Спасіння Вінниччини», ГФ «Спеціальний підрозділ «Чумацький шлях» - участь внутрішньої безпеки Головного управління нацполіції стало необхідністю з огляду на те, що затримання проходило в відомчій поліклініці нацполіції у м.Вінниці, і фактично затримали працівника нацполіції. Також поза увагою громадськості залишилось зухвале нахабство хабарника – «Ну і що ви мені зробите? Три дні – і я на свободі». І притух він у своїй гарячковій браваді лише коли почув, що у пораненого АТО-вця є друзі, яких він не знає, але які тепер знають його.

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області на Вінниччині діє 846 громадських організацій, в котрих на обліку перебуває 623,6 тис. членів. Тобто практично кожен третій вінничанин належить до тієї чи іншої громадської організації. І тому незрозуміло, чому при такій кількості громадських активістів ми спостерігаємо таку малу кількість виявлених і припинених фактів корупції, наразі це проголошено і є в Україні і Вінниччині вселенським злом? Ну не живуть же активісти десь на іншій планеті, де немає корупції, а живуть серед нас, де корупція проявляється щоденно, щогодинно, щосекундно. Скрізь і всюди. То в чому причина? В невмінні? В небажанні? Адже очевидно, що в нас корупція є системною, тобто всеохоплюючою. Такою вона стала, в тому числі, за рахунок домінуючого сприйняття цього зла населенням, як зла турбуючого і напрягаючого, але прийнятного в певних життєвих ситуаціях. Що робити з системним злом? Вірно – системно його долати! І почати можливо з «маленького». Наприклад, «Народна Армія Спасіння Вінниччини» пропонує 846 громадським організаціям Вінниччини до кінця 2016 року виявити і припинити діяльність хоча б одного корупціонера. Це буде мінімум 846 ліквідованих «гвинтиків» системи корупції, без яких вона впаде.

Де шукати «гвинтики»? Скрізь: земельні питання, освіта, медицина, суди і т.д. і т.п. Наприклад, державна і комунальна медицина. Система, яка щоденно вирішує питання нашого здоров'я, а часто життя і смерті. І вирішувати ці питання повинна, як гарантовано ст..49 Конституції України - безкоштовно. На практиці все інакше – за все плати з власного кармана. То це корупція чи ні?  Корупція. Що відбувається? Пацієнт, наприклад, потрапляє в стаціонар комунального лікувального закладу. Проходить обстеження, на яке його направляє лікар, при цьому повідомляючи одразу скільки за процес потрібно заплатити. Дальше, цей же лікар встановлює діагноз і призначає лікування, та з «прикрістю» повідомляє, що у закладі відсутні необхідні медичні препарати, а також вата, спирт, шприци, системи і т.д. та пропонує пацієнту купити це все за власний рахунок. Що, як правило, і відбувається. Здоров'я таки дорожче грошей…Однак лікар не виписує вам рецепти на ліки, а відправляючи вас в аптеку чи на базар пише все на «бумажці». Чому, запитаєте? Та тому, що він знає, що грубо порушує Конституцію і Закон, адже лікувати вас повинні безкоштовно.  То хто цей лікар? Правильно – корупціонер, як і корупціонер його безпосередній керівник, адже посилаючись на відсутність достатнього фінансування (а воно вам цікаво, коли болить і сама Конституція надає гарантії на безоплатне лікування?) – і ви стаєте очевидцем і учасником функціонування оцієї пресловутої системи медичної корупції, а саме функціонування її безпосередніх «гвинтиків», які і потрібно для припинення беззаконня «висмикнути» з цієї системи. Вони знають, що творять, однак нічого не роблять супротив, бо бояться, що система від них негайно позбавиться, адже це є пряма загроза її існуванню, однак при цьому беззаперечно очевидно, що так ці лікарі і посадовці забезпечують свій приватний інтерес всупереч інтересу громадському, всупереч гарантованим правам і свободам громадян. Саме так ми мусимо трактувати їх корисливе боягузтво, адже відповідно до ЗУ «Про запобігання корупції», а саме ст..44 Закону, чітко визначено підстави утримання від виконання незаконних рішень і доручень, а саме:

1. Особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, незважаючи на приватні інтереси, утримуються від виконання рішень чи доручень керівництва, якщо вони суперечать закону.

2. Особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, самостійно оцінюють правомірність наданих керівництвом рішень чи доручень та можливу шкоду, що буде завдана у разі виконання таких рішень чи доручень.

3. У разі отримання для виконання рішень чи доручень, які особа, зазначена у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, вважає незаконними або такими, що становлять загрозу охоронюваним законом правам, свободам чи інтересам окремих громадян, юридичних осіб, державним або суспільним інтересам, вона повинна негайно в письмовій формі повідомити про це керівника органу, підприємства, установи, організації, в якому вона працює, а виборні особи - Національне агентство.

Підтвердженням чому є і положення ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров'я», а саме ст..8 Закону, яка чітко регламентує питання відновлення порушених прав пацієнта: «…У разі порушення законних прав і інтересів громадян у сфері охорони здоров'я відповідні державні, громадські або інші органи, підприємства, установи та організації, їх посадові особи і громадяни зобов'язані вжити заходів щодо поновлення порушених прав, захисту законних інтересів та відшкодування заподіяної шкоди.» - ви багато чули за те (не говоримо, щоб бачили), що громадянам, які примушені були лікуватись за власний рахунок – повернули потрачене? І ми поки що нічого не чули. Однак все попереду. «Народна Армія Спасіння Вінниччини», в коаліції з небайдужою медичною громадськістю відпрацьовує методики реального захисту прав пацієнтів і медичних працівників, та в найближчий час розпочне їх практичне втілення.

Разом ми сила! 846 «гвинтиків» корупційної системи на Вінниччині буде ліквідовано!

Прес-служба Вінницької ОГО «Народна Армія Спасіння Вінниччини».




© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.