Неділя, 03 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » КОЛИ СПОРТ СТАВ ПОЗА ЗАКОНОМ.

КОЛИ СПОРТ СТАВ ПОЗА ЗАКОНОМ.

Вінничанам, спортсменам та їх батькам, депутатам всіх рівнів Вінниччини, голові Вінницької ОДА, голові Вінницької обласної ради, головам РДА, тренерам, директорам ДЮСШ та СК, начальникам районних управлінь фізичної культури і спорту, начальнику управління фізичної культури і спорту Вінницької ОДА.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ.

Директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович у листі від 18.01.2017 року № 01-242 констатувала, що медичні працівники Вінницької області грубо порушують чинне законодавство, незаконно даючи дозвіл громадянам займатися спортом, що може привести до їх передчасної смерті та інвалідизації.

Але головна відповідальність за це лежить на органах виконавчої влади та керівниках спортивної галузі області.

Станом на 29.03.2017 року відповідальні особи в області свідомо порушують законодавство в сфері фізичної культури і спорту:

- не створили умови для безпечного заняття спортом;

- не планують створювати умови для безпечного заняття спортом;

- протести тих відповідальних осіб та громадян, які вимагають припинити порушення закону - чи ігнорують, чи цих осіб просто знищують.

Внаслідок таких дій посадовців громадяни наражають на небезпеку свої життя та здоров’я в результаті відсутності передбаченого чинним законодавством медичного супроводу.

Винні у порушення конституційних прав громадян посадові і службові особи.

Тренер ДЮСШ (дитячо-юнацька спортивна школа) або СК (спортивного клубу) – допускає до тренувань дітей, які не мають дозволу спортивного лікаря.

Він повинен: не допускати до тренувань і змагань учнів без дозволу спортивного лікаря і поінформувати про це керівництво.

Директор ДЮСШ, СК – зарахував до школи (клубу) дітей, які не мають допуску спортивного лікаря і не забезпечив диспансерне спостереження над учнями ДЮСШ та їх участі у змаганнях в рамках чинного законодавства.

Він повинен: забезпечити, відповідно до чинного законодавства, спеціалізований диспансерний медичний нагляд, не допускати до тренувань і змагань учнів без допуску спортивного лікаря, відраховувати із закладу тих хто його систематично не проходить і письмово поінформувати про це керівництво.

Начальник управління фізичної культури і спорту РДА – не контролює дотримання законодавства України спортивними закладами різних форм власності в сфері фізичної культури і спорту в тренувальному процесі і при проведенні змагань.

Він повинен:  в межах компетенції припинити тренування та участь у змаганнях учнів без допуску спортивного лікаря і в разі, коли він – головний розпорядник коштів, виділяти фінансування лише на учнів, які мають допуск спортивного лікаря;  поінформувати про це керівництво.

Голова РДА – своїми діями (бездіяльністю) примушує відповідальних осіб порушувати чинне законодавство, і не інформує керівництво області про його порушення.

Він повинен: забезпечити в межах компетенції дію законодавства України про фізичну культуру і спорт, поінформувати про всі випадки порушення законодавства правоохоронні органи і голову ОДА.

Начальник управління фізичної культури і спорту Вінницької ОДА – не контролює дортимання законодавства України спортивними закладами різних форм власності в сфері фізичної культури і спорту в тренувальному процесі і при проведенні змагань Вінницької області.

Він повинен:  в межах компетенції припинити тренуваня та участь у змаганях учнів без допуску спортивного лікаря, і в разі, коли він – головний розпорядник коштів, виділяти фінансування лише на учнів, які мають допуск спортивного лікаря;  поінформувати про це керівництво.

Для збереження життя і здоров’я громадян та запобігання негативним наслідкам зайняття спортом необхідно терміново вживати конкретні дії!

Вінничани! Ви не повинні займатися спортом без допуску спортивного лікаря, а тому вимагайте від влади створення умов для безпечного заняття спортом.

Бережіть своє життя та здоров’я!

Допуск спортивного лікаря – це констатація того, що  фізичні навантаження значної інтенсивності (тренувальні і змагальні) для Вас (Ваших дітей) не протипоказані. Без нього Ви (Ваші діти) можете померти чи зробитися інвалідами!

Вимагайте від виконавчої влади та органів місцевого самоврядування роз'яснення - де (назви закладів, адреси) на території Вінницької області (село, селище, місто) функціонує система надання лікарсько-фізкультурної допомоги, а від директорів ДЮСШ (СК) -створення безпечних умов для заняття спортом (фахового медичного супроводу)!

Службові особи в сфері спорту! Припиніть порушення законодавства і зловживання службовим становищем та письмо інформуйте про реальний стан справ на своєму робочому місці.

Посадові особи РДА  і  ОДА! Виконуйте свої службові обов’язки відповідно до чинного законодавства.

Виходячи з вищевикладеного, листа № 01-242 від 18.01.2017 р. директора Департаменту охорони здоров'я Вінницької ОДА Л.О.Грабович та реального стану порушення дотримання вимог законодавства України в питаннях визначення придатності та допуску осіб до занять фізичною культурою і спортом, що носить системний характер та має ознаки кримінальних злочинів відповідальність за які передбачена за ст.137 («Неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров'я дітей) Кримінального кодексу України, за ст.367 («Службова недбалість») Кримінального кодексу України - просимо прокурорів та начальників поліції районів і міст Вінницької області та прокурора і начальника поліції Вінницької області провести перевірку даної заяви щодо дотримання чинного законодавства в питаннях визначення придатності та допуску осіб до занять фізичною культурою і спортом у кожному районі і місті Вінницької області відповідальними особами ДЮСШ (СК) всіх форм власності, посадовцями Управлінь фізичної культури і спорту РДА і Вінницької ОДА, головами РДА, та за кожним виявленим фактом порушення закону відкрити кримінальні провадження, внести відомості до ЄРДР, провести досудове слідство  та притягнути винних до відповідальності.

Додаток - листа № 01-242 від 18.01.2017 р. директора ДОЗ Вінницької ОДА Л.О.Грабович.

30.03.2017 р. м.Вінниця. Адреса для листів: 21050, м.Вінниця-50, а/с 8180.

Сергій Сидорук

За дорученням Правління -

Керівник Департаменту правової допомоги та інформації Вінницької обласної громадськоїорганізації «Народна Армія Спасіння Вінниччини» Володимир Іващенко

 
© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.