Субота, 02 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » МЕДИЧНА СИСТЕМА ВІННИЧЧИНИ - СИСТЕМА ЗЛОЧИННА.

МЕДИЧНА СИСТЕМА ВІННИЧЧИНИ - СИСТЕМА ЗЛОЧИННА.

ЗАЯВА ПРО ЗЛОЧИН ОРГАНІЗОВАНОЮ ГРУПОЮ ОСІБ.

№ 56 від 18 червня 2016 р.     

т.в.о. начальника Головного управління Національної  

поліції України у Вінницькій області Педосу Ю.В.

Вінничанам, медичним працівникам, ЗМІ

Система надання медичної допомоги населенню на Вінниччині є неконституційною протизаконною системою. Її створила місцева вінницька влада за 25 років Незалежності.

Задля об’єктивності слід відзначити, що до вищезгаданого «творіння» доклала рук і загальноукраїнська влада. Проте, напередодні реальних кроків по децентралізації влади в Україні, ми зосередимось лише на діях місцевих можновладців. Бо кожен вінничанин повинен знати, хто є хто у нашім краї, а отже, що слід робити територіальним громадам: залишати всю повноту влади нинішнім керманичам, чи обирати нових - їх протилежність у ставленні до неухильного дотримання чинного законодавства. В нашій державі відповідальність носить виключно індивідуальний характер.

Отже, медична галузь являє собою мережу державних та комунальних медичних закладів, які фактично працюють як комерційні структури. Тобто протизаконно не надають безоплатні  медичні послуги населенню, змушуючи його платити за діагностику та лікування.

Така реальність. А законодавство передбачає зовсім інше. У відповідності до ст. 49 Конституції України та Основ закодавства України про охорону здоров’я кожний громадянин має право на безкоштовну медичну допомогу в медичних закладах державної та комунальної форм власності. Отже, законодавча та виконавча влади, не міняючи такий порядок речей, вважають, що держава має усі засоби та можливості для забезпечення громадян безоплатною медичною допомогою.

 Але комунальні заклади функціонують в позаправовому просторі, грубо і систематично порушуючи конституційні права громадян на отримання безоплатної медичної допомоги.

Чому так сталося і хто в цьому винен?

Безоплатна, якісна, доступна медична допомога можлива лише за умови наявності неохідної мережі медичних закладів укомплектованих достатньою кількістю кваліфікованих медичних спеціалістів та належного її фінансування. Бо, скажімо, лікування простої застуди виражається в чітко визначеній сумі коштів, яка складається з оплати праці медичних працівників, вартості медикаментів тощо. Ці кошти надає держава. А от у нашому випадку фінансування державних і комунальних закладів не дозволяє їм виконувати свої статутні зобов’язання. Більше того, на ці заклади чинять тиск органи місцевої влади, змушуючи їх надавати медичну допомогу за рахунок хворих. Керівництво цих закладів, своєю чергою, своїм мовчанням цілком підтримує протиправнні дії влади. Пасивна у боротьбі за повернення медичної галузі в правовий простір і медична громадськість. Внаслідок цього неподобства страждають пацієнти.

Проаналізуймо як функціонує вінницька медична система.

Почнімо зі стаціонарного етапу. Лікуючий лікар змушує хворого купувати необхідні для лікування ліки, записавши їх назви на клаптику паперу, проходити платні діагностичні процедури, здавати благодійні внески тощо. Пояснення його конкретне: «Не має коштів! Хочеш лікуватись – плати!»

Такі дії лікаря – протиправні.  Він фактично самоправно відмовляється надавати хворому медичну допомогу. Його завдання і обов’язок по Закону – тільки призначити лікування хворому у відповідності до клінічного протоколу. В разі відсутності необхідних медикаментів, виробів медичного призначення, необхідного діагностичного обладнання він зобов’язаний повідомити про це керівництво закладу в кожному конкретному випадку. В разі незабезпечення керівництвом належних умов для надання хворому медичної допомоги, лікар повинен звернутися з відповідною заявою до правоохоронних органів. Крім того, він повинен виписати хворому рецепти на необхідні ліки, щоб хворий купив якісні ліцензовані чи зареєстровані медикаменти і потім міг отримати відшкодування.

Наступний етап – дії керівника закладу. Знаючи про відсутність коштів для надання безоплатної медичної допомоги з затвердженого кошторису, він повинен поінформувати про це власний колектив, власника та головного розпорядника коштів. Коли йдеться про обласні заклади – Департамент охорони здоров’я та Вінницьку обласну раду. Саме вони мають забезпечити заклад усім необхідним. В разі відмови виділити необхідне фінансування керівник повинен звернутися до правоохоронних органів, знімаючи з себе відповідальність за ненадання хворому медичної допомоги передбаченої чинним законодавством.

Далі - Департамент охорони здоров’я. Маючи рішення обласної ради про обсяг фінансування, що не дозволяє надавати безоплатну медичну допомогу в Вінницькій області, керівник департаменту повинен повідомити про це голову ОДА та обласну раду. В разі відмови - звертатися до правоохоронних органів про створення обласною радою та керівництвом ОДА умов неможливості надання хворим безоплатної медичної допомоги.

Голова ОДА повинен забезпечити функціонування медичної галузі області у відповідності до чинного законодавства. В разі неможливості, з незалежних від нього причин, він має звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Вінницької обласної ради, а в разі невжиття ними заходів по забезпеченню населення безоплатної медичної допомоги - звернутися до правоохоронних органів.

 Обласна рада, отримавши відомості про загальний обсяг бюджетних асигнувань затверджений Верховною Радою України, повинна його проаналізувати і в разі неможливості забезпечити функціонування медичної галузі в рамках чинного законодавства, повідомити про це ВРУ. Якщо остання не прореагує на це належним чином - звернутися до правоохоронних органів з повідомленням про злочин і вимагати порушити кримінальне провадження за фактом сторення умов неможливості надання безоплатної медичної допомоги у Вінницькій області.

Хто винен? 

Місце, де пацієнту відмовляють в наданні безоплатної медичної допомоги – медичний заклад. Безпосередній відмовник – лікар. Він:

- повідомляє про відсутність в закладі медикаментів, виробів медичного призначення, діагностичного обладнання і т.д. і т.п.;

-  наполегливо рекомендує зробити вибір – відмовитись від обстеження та лікування або здійснювати його за власний рахунок (на рекомендовані медикаменти не виписуються рецепти відповідно до чинного законодавства);

-  пропонує сплатити незрозумілі благодійні внески.

Ці протиправні дії лікаря змушує здійснювати адміністрація медустанови під загрозою звільнення. Тому лікар має зробити вибір: перевищувати свої повноваження, виконуючи злочинний наказ адміністрації, чи діяти у відповідності до чинного законодавства.

Оскільки ст. 8 Основ законодавства України про охорону здоров'я гарантує і забезпечує захист прав громадян України на «безоплатне отримання у державних та комунальних закладах охорони здоров'я медичної допомоги», то виконавча й представницька гілки влади у Вінницькій області зобов'язані забезпечити виконання цієї норми закону.

Натомість вінницькі можновладці свідомо її порушують:

-  систематично ухвалюють бюджені асигнування на охорону злоров'я в обсягах, що роблять надання медичної допомоги в комунальних закладах неможливою,

- скорочують мережу медичних закладів та необхідні кадри,

- не шукають додаткових джерел фінансування,

- не вимагають від центральної влади зміни законодавства, що дозволить забезпечити конституційні права громадян на медичну допомогу,

- не роблять подання до правоохоронних органів на систематичні протиправні дії центральної влади (бюджет, бездіяльність у прийнятті необхідних законодавчих та підзаконних актів).

Більше того, влада використовує усі свої можливості, щоб переконати населення самостійно оплачувати медичну допомогу в державних та комунальних медичних закладах.

Всі ці дії влади є такими, що містять усі ознаки закінчених кримінальних злочинів, а тому ми вимагаємо порушити кримінальне провадження за фактом бездіяльності та перевищення службових повноважень особами, які мали забезпечити неухильне дотримання виконання ст.. 49 Конституції України та ст. 8 Основ законодавства України про охорону здоров'я на території Вінницької області (массове ненадання громадянам безоплатної медичної допомоги в комунальних медичних закладах), що носить ознаки кримінальних злочинів відповідальність за які передбачена ст..139 КК України («Ненадання допомоги хворому медичним працівником»), ст..364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»), ст.. 365 КК України («Перевищення влади або службових повноважень»), ст.. 365-1 КК України («Перевищення повноважень службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно - правової форми»), ст..365-2 КК України («Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми»).

У зв’язку із вказаним прошу:

1.Направити вказану заяву про злочин начальнику слідчого підрозділу для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочинів передбачених ст..139 КК України («Ненадання допомоги хворому медичним працівником»), ст..364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»), ст.. 365 КК України («Перевищення влади або службових повноважень»), ст.. 365-1 КК України («Перевищення повноважень службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно - правової форми»), ст..365-2 КК України («Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми») та початку досудового розслідування у кримінальному провадженні.

2.Направити на мою адресу (21050, м.Вінниця-50, а/с 8180) копію витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань на підтвердження внесення відомостей про кримінальне правопорушення та початку досудового розслідування.

Керівник Департаменту правової допомоги та інформації Вінницької ОГО «Народна Армія Спасіння Вінниччини»   Володимир Миколайович Іващенко   

т. 068 2103500




© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.