П'ятниця, 30 Липня 2021 р.
Домівка » Головна » НАС ВІННИЧЧИНИ ВИМАГАЄ У КОРОВІЯ СКАСУВАТИ ЗЛОЧИННІ НАКАЗИ, ЯКІ ВБИВАЮТЬ ЛЮДЕЙ

НАС ВІННИЧЧИНИ ВИМАГАЄ У КОРОВІЯ СКАСУВАТИ ЗЛОЧИННІ НАКАЗИ, ЯКІ ВБИВАЮТЬ ЛЮДЕЙ

№ 01 від 06 січня 2016 р.

Голові Вінницької обласної державної адміністрації

Коровію В.В.                           

Шановний Валеріє Вікторовичу!

Ви – голова Вінницької ОДА, яка забезпечує реалізацію державної політики в сфері охорони здоров’я на Вінниччині. Тобто, в області має діяти система надання медичної допомоги населенню, яка повинна забезпечити кожному мешканцю Вінницької області в будь-якій її точці, в будь-який час доби отримання кваліфікованої медичної допомоги в повному обсязі в терміни визначені нормативними документами.

Департамент охорони здоров’я та курортів Вінницької ОДА видав накази, які суперечать чинному законодавству України і порушують конституційні права громадян. Громадськість неодноразово звертала Вашу увагу на ці факти, але відновлення дії законів України в наданні невідкладної медичної допомоги та хірургічної допомоги дитячому населенню області досі не відбулось. Наслідком цього, наприклад, стала смерть десятирічного хлопчика з Тростянецького району.

Наказ Департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької від 03.07.2013 року № 740 «Про організацію надання невідкладної медичної допомоги» порушує ст.33 та ст.35 «Основ законодавства України про охорону здоров’я», та наказу МОЗ від 29.08.2008 року  № 500. Ними передбачено надання невідкладної медичної допомоги спеціалістами за фахом «Медицина невідкладних станів», а не лікарями загальної практики – сімейної медицини, як на Вінниччині.

Наказ Департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької ОДА від 28.03.2015 р. № 422 «Про удосконалення організації надання хірургічної допомоги дитячому населенню області», що суперечить ст.14.1. «Основ законодавства України про охорону здоров’я».

Цим наказом ДОЗ та К дозволив лікувальним закладам не дотримуватись клінічних протоколів лікування хірургічної патології у дітей на території Вінницької області за винятком обласної дитячої клінічної лікарні, Бершадської окружної лікарні інтенсивного лікування, Калинівської, Тульчинської та Жмеринської ЦРЛ і не укомплектовувати штати лікарями, що мають сертифікат за фахом “Дитяча хірургія” та “Дитяча анестезіологія”. А в екстрених випадках заборонив хірургам ЦРЛ надавати хірургічну допомогу дітям, що й привело до смерті дитини в Тростянці. 

Виходячи з вищевикладеного просимо:

- негайно відмінити дію цих наказів ДОЗ та К (№ 740 від 03.07.2013 року та № 422 від 28.03.2015 р.) і офіційно (на сайті Вінницької ОДА, ЗМІ) повідомити про це жителів області в триденний термін;

- забезпечити надання невідкладної медичної допомоги та хірургічної допомоги дитячому населенню Вінницької області відповідно до чинного законодавства протягом 10 діб;

- встановити всіх причетних до видання цих протизаконних наказів ДОЗ та К (№ 740 від 03.07.2013 року та № 422 від 28.03.2015 р.) осіб, визначити збитки, завдані дією даних наказів жителям Вінницької області та забезпечити їх відшкодування в повному обсязі протягом 1 місяця.

Подальше ігнорування Вами вищезазначених порушень чинного законодавства в медичній сфері приведе до нових випадків смертей, інвалідизації, безпідставного подовження термінів лікування та реабілітації внаслідок порушення Вінницькою ОДА організації системи охорони здоров’я в області.

В разі продовження дії протизаконних наказів ми змушені будемо допомогти вінничанам  в організації захисту їхніх Конституційних прав та звернення за допомогою до Євросоюзу, уряду США та до інших парламентів та урядів. 

Голова Правління Вінницької ОГО «Народна Армія Спасіння Вінниччини»  Артем Дуляк
© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.