ОРГАНІЗАЦІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ВІННИЧЧИНИ ВИМАГАЮТЬ ЗВІТУ У ГОЛОВИ ВІННИЦЬКОЇ ОДА ВАЛЕРІЯ КОРОВІЯ.
ЗВЕРНЕННЯ
Голові Вінницької обласної державної адміністрації Коровію В.В.
Копія:
1.Голові Вінницької обласної ради Олійнику А.Д.
2.Депутатам Вінницької обласної ради.
3.Засобам масової інформації.
Призначивши Вас 27 лютого 2015 року головою Вінницької ОДА Президент поставив перед Вами завдання: забезпечення обороноздатності, проведення реформ, протидія будь-яким спробам дестабілізувати ситуацію в області.
Їх виконання Ви повинні були здійснювати виходячи з реалізації положення Конституції України, в якій декларується, що «Людина, її життя й здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».
Наступив час, напередодні річниці перебування на цій високій посаді, прозвітувати про виконання цих завдань.
Сьогодні Вінницька область, як і країна, перебуває в умовах глибокої кризи, яка спричиняє наростання соціального напруження в суспільстві. Процес прийняття бюджетів на всіх рівнях засвідчив різке зниження видатків на охорону здоров’я, освіту, культуру тощо. Щоденно ми чуємо про закриття бюджетних установ, зростання безробіття в результаті скорочення «зайвих» працівників. Все це безпосередньо стосується й Вінниччини.
Влада повинна прогнозувати свої рішення. Ви на посаді голови ОДА є уособленням цієї влади, а тому рішення, які Ви приймаєте перебувають в межах Вашої компетенції.
Обвальне недофінансування вінницької медицини є фактом безвідповідального ставлення до владних рішень. Якщо це не так, тоді поінформуйте населення про:
1.Стратегію функціонування та розвитку медичної галузі на 2015- 2016 роки, яку Ви повинні були розробити і втілювати в життя одразу після призначення на посаду голови ОДА, шляхом оприлюднення в ЗМІ відповідного документу з зазначенням стану виконання на 01.01.2016 року.
2. Аналіз, висновки, наслідки реалізації пілотного проекту з реформування медицини в 2011-2014 рр.: мережа, кадри, фінанси, заходи, матеріально-технічне оснащення, громадська думка, висновки експертів.
Цього Ви не зробили!
Ваші конкретні дії свідчать, що ліквідація Департаменту охорони здоров’я та курортів, призначення нового керівника депатраменту охорони здоров’я, з урахуванням її «досвіду», наміри закриття цілої низки спеціалізованих медичних закладів, відділення №4 обласної психоневрологічної лікарні ім Ющенка, ряду санаторіїв, лікарсько-фізкультурного диспансеру тощо - це намагання фінансово обмежити галузь шляхом фізичної ліквідації медичних закладів та скорочення кадрів без врахування потреб населення та наслідків цього скорочення. Першим очевидним результатом Вашого рішення буде знищення системи медичної реабілітації на амбулаторному та санаторно-курортному рівнях, яка призведе до збільшення кількості інвалідів і хронічно хворих. Як це узгоджується із завданням медичної та соціальної реабілітації учасників АТО та посиленням обороноздатності країни? Адже резерв Збройних сил та учасники АТО отримують спеціалізовану медичну допомогу і фізичну реабілітацію в лікарсько-фізкультурному диспансері на амбулаторному рівні! Чи зможуть забезпечити виконання вищезазначених функцій ліквідованих закладів лікарі загальної практики сімейної медицини, які вже зараз не в змозі виконувати понад 50% покладених на них обов’язків?! Тому наступним наслідком будуть масові звільнення лікарів первинної ланки.
Чому при прийнятті таких рішень не проводяться прогнозування результатів фахівцями: головними лікарями, обласними спеціалістами, провідними співробітниками кафедр та представниками громадськості?
Чи обговорювали Ви наслідки знищення системи реабілітації з відомим фахівцем Сергієм Чернишуком, який ще напочатку реалізації пілотного проекту спрогнозував його наслідки, які ми сьогодні бачимо! Адже він пропонує, як вихід з нинішньої ситуації, створення інтегрованої медичної допомоги, коли навколо пацієнта формуються послуги, а не його заганяють у рамки вигадані чиновником, та затвердження чіткої моделі реформування системи охорони здоров'я Вінниччини, а також створення багатопрофільних поліклінік із діагностичною та лабораторною базою під одним дахом, та багато іншого.
Чому Ви ігноруєте ці пропозиції? Чому замість дослухатися до думки професіоналів намагаєтесь діяти за принципом: «Немає людини – немає проблеми!»
Ми, учасники АТО, представники резерву Збройних сил - категорично виступаємо проти бездумного руйнування медичної галузі та системи реабілітації. Пропонуємо створити на базі лікарсько-фізкультурного диспансеру центр фізичної реабілітації учасників АТО та інших верств населення.
Якщо даний заклад вкрай непотрібний в системі охрони здоров’я, то передайте його в сферу фізичної культури і спорту, яка не може без нього функціонувати в рамках чинного законодавства, за прикладом деяких інших областей України.
27 січня 2016 року, м.Вінниця.
Керівник ГО «Українська Військова Організація Вінниччини» Р.Романюк
Керівник Вінницької ОГО «Народна Армія Спасіння Вінниччини» А.Дуляк