П'ятниця, 01 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » Шановні вінничани!

Шановні вінничани!

9 березня 2013 року біля пам’ятника Тарасові Шевченку в Києві Арсеній Яценюк оголосив всенародне повстання проти режиму Януковича. Дух Великого Тараса в той день наслухався ще багато пафосних і нібито правильних слів, які грізним Славутичем лились з уст розгніваного солов’я об’єднаної опозиції.

Чому ж повстання вирішено розпочати з Вінниці? Може тому, що наше місто завжди було одним з найпотужніших центрів руху за Незалежність, взагалі центром опозиційного руху проти диктатури, несправедливості, порушення прав людини? Може тому, що саме вінницька влада силоміць загнала вінничан до справжнього пекла?

Щоб правильно в усьому розібратися, слід по-шевченківськи, чесно сказати, хто нині неформально, а фактично править у Вінниці?

Ми стверджуєм, що з кінця 90-х років 20-го століття владу на Вінниччині захопила і міцно утримує олігархічна сім’я Порошенків. Міняються прізвища президентів, склади Верховної Ради, а панування Порошенків у краї залищається невблаганною реальністю. Іхні плани зовні дуже схожі до Калитчиних: «Всю землю навкруги скуплю. Ідеш день – чия земля? Калитчина; ідеш два – чия земля? Калитчина; ідеш три – чия земля? Калитчина… диханіє спирає…» Жадоба збагачення довела того бізнесмена до марення наяву: «Кругом, кругом усе моє».

Звісно, Порошенки такого на людях не скажуть. В них університетська освіта, вони не їздять на бричках, вбираються в сучасну одежу, розводяться про благодійність і інвестиції, невтомно клянуться в любові до українських і європейських цінностей. А з Петра Порошенко одна завзята журналістка навіть спромоглась витягнути зізнання, що він в опозиції до антиукраїнства. Є й ще одна принципова різниця сім’ї «нових українців» з героєм Карпенка-Карого: Калитка прагнув зробитися власником, а Порошенки бачать себе олігархами. Отже, марять владою над Україною. Їх цілком влаштовує кланово-олігархічний режим, який давно утвердився в нашій державі. Він їх влаштовує. Їх не влаштовує лише прізвище Януковича, бо вони уві сні бачать президентом України Порошенка.

На нещодавніх парламентських виборах Арсеній Яценюк, свідомо використавши авторитет в області Юлії Тимошенко, допоміг олігарху провести до парламенту його команду. Жоден член «Батьківщини» не пройшов до Верховної Ради України по мажоритарних округах Вінниччини. Чому? Бо так вирішили Порошенко, Яценюк і Тягнибок. І тому свободівець Базилюк та місцева «Батьківщина» забезпечили Петру Порошенку фактично безальтернативну перемогу на 11-му окрузі.  А на 12-му окрузі головний вінницький міський опозиціонер при владі відключив світло, щоб «демократично» переміг Олександр Домбровський і програв єдиний висуванець від об’єднаної опозиції Наталя Солейко.

Що ж дало Вінниччині панування Порошенків?

Один з найнижчих рівнів життя та повну безперспективність існування.

Вражає те, що Яценюк і Тягнибок закликали до повстання не в час прийняття пенсійної та податкової реформ, а коли з’явилась загроза втрати персонального депутатства. Отже, доля України і українців їх не цікавить. «Народна Армія Спасіння Вінниччини» неодноразово зверталась до лідерів опозиції з проханням захистити конкретних живих людей, які стали жертвами так званої команди Порошенка. Так ще за помаранчевих часів була незаконно забрана власність у Матері-Героїні України Марії Садовнік та її дітей на 100 000 євро. На  останніх парламентських виборах саме люди Порошенка погрожували розправою відомому вінницькому політику Сергію Чумаку. Саме люди Порошенка з метою прибрати до рук ринок перевезень маршрутними таксі штучно створили таку систему перевезень, за якої кожен вінничанин щодено витрачає вдвічі більше часу і грошей. А зараз головний вінницький міський опозиціонер при владі збирається зробити ще більше покращення на ринку перевезень: знищити налагоджений ринок приватних таксі, замінивши його підконтрольною монопольною структурою.

Вже сьогодні люди Петра Порошенка незаконно звільнили з роботи «Відмінника освіти України» Олену Гаврилюк і чинять замах на її життя й здоров’я. Ми зверталися з проханням допомогти і до Арсенія Яценюка, і до Петра Порошенка, але вони в черговий раз довели, що їх не цікавить доля конкретної людини.

Повстання призначено на Театральній площі чи біля Вінницької облдержадміністрації. Символічно виходить. Саме на цій площі люди Прошенка не дозволяють поставити пам’ятник Великому Тарасу. А сам олігарх розпинається про свою опозиційність до антиукраїнства.

Всі дії  нинішньої опозиції нагадують нам заклики претендентів на владу в помаранчеві часи. Тоді олігарх використав прагнення людей до свободи, щоб утвердити своє панування на Поділлі. Нині вінничан не обдуриш. Ми повіримо новітнім повстанцям лише тоді, коли Арсеній Яценюк і Олег Тягнибок чесно зізнаються, що єдності між ними немає. Вінничани вже бачили це на виборах до Вінницької обласної ради в Калинівці, де переміг представник партії Регіонів Василь Поліщук. Ми повіримо в серйозність намірів Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока лише тоді, коли 14 березня на Народному вічі вони поклянуться, що на Театральній площі в м.Вінниці буде стояти пам’ятник Шевченку і підуть разом з вінничанами демонтувати тіньову владу Петра Порошенка, стануть на захист Марії Садовнік, Сергія Чумака, Олени Гаврилюк та тисяч інших патріотів України, яких знищують олігарші холуї. А до нинішньої виконавчої влади у нас єдина вимога: влада на Вінниччині мусить бути законною, а не тіньовою. Кожен повинен відповідати лише за свої дії.

 

Голова Народної Армії Спасіння Вінниччини Артем Дуляк, 14.03.2013 р. м.Вінниця
© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.