ВІННИЧАНИ ОБ'ЄДНУЮТЬСЯ ДЛЯ ПОРЯТУНКУ МЕДИЦИНИ ВІННИЧЧИНИ.
28.04.2016 р. в м.Вінниці відбулись громадські обговорення щодо ситуації, яка склалась навколо ліквідації Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру № 2. Єдине, що в цьому факті радує – це те, що вінничани є громадянами активними, розумними, прагматичними і далекоглядними. Ситуація по диспансеру № 2 дійсно була препарована на найвищому рівні, як спеціалістами з фтизіатрії і медичного менеджменту, так і присутніми представниками організацій громадянського та громади Вінниці. Висновок громади – ліквідація протитуберкульозного диспансеру № 2 недоцільна і небезпечна. Для врегулювання даного питання створено робочу групу по створенню робочої групи з залученням депутатів, представників профільних департаментів та управлінь, громадськості.
Проте наслідком громадського обговорення стало і очевидне розуміння того, що вирішення питання протитуберкульозного диспансеру № 2 не знімає з порядку денного вирішення проблем медичної галузі Вінниччини в цілому, які потребують не хаотичного, а системного підходу, так як повинні стати саме системною відповіддю на системну руйнацію медицини області, яка вже вимушена працювати в поза конституційному і поза правовому полі внаслідок політики, яку проводить Департамент охорони здоров'я Вінницької ОДА. Посилання чиновників на те, що це вимушена міра пов’язана з катастрофічним недофінансуванням галузі – є посиланням від лукавого, так як чиновник зобов’язаний діяти виключно в рамках визначених Конституцією і законами України. Однак діяльність ДОЗ і його керівника Людмили Грабович останнім часом спрямована більше на «оптимізацію» (читай ліквідацію) медичних закладів, чим на забезпечення їх діяльності в правовому полі, що призводить до системного порушення прав, як медичних працівників, так і пацієнтів. Це свавілля повинно бути негайно зупинене, тому, що відповідальність за скоєне буде розподілена не тільки на його ініціаторів, а і на безпосередніх виконавців протиправних наказів і рішень, так як Ви є заручниками чиновників, котрі недотримуються Закону самі, і спонукають до того ж і Вас. Проте, коли є сумніви, як вчинити – вчиняй по Закону. А він, зокрема, говорить:
Конституція України:
Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
{Офіційне тлумачення положення частини другої статті 19 див. в Рішенні Конституційного Суду України № 7-рп/2009 від 16.04.2009}
Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.
Охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.
Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.
{Офіційне тлумачення положення частини третьої статті 49 див. в Рішенні Конституційного Суду № 10-рп/2002 від 29.05.2002}
Держава дбає про розвиток фізичної культури і спорту, забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя.
Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»:
Стаття 8. Державний захист права на охорону здоров'я.
Держава визнає право кожного громадянина України на охорону здоров'я і забезпечує його захист.
Кожен громадянин має право на безоплатне отримання у державних та комунальних закладах охорони здоров'я медичної допомоги, до якої належать:
екстрена медична допомога;
первинна медична допомога;
вторинна (спеціалізована) медична допомога, що надається за медичними показаннями у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;
третинна (високоспеціалізована) медична допомога, що надається за медичними показаннями у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;
паліативна допомога, що надається за медичними показаннями у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
{Статтю 8 доповнено новою частиною згідно із Законом № 3611-VI від 07.07.2011}
Держава гарантує безоплатне надання медичної допомоги у державних та комунальних закладах охорони здоров'я також за епідемічними показаннями та безоплатне проведення медико-соціальної експертизи.
{Статтю 8 доповнено новою частиною згідно із Законом № 3611-VI від 07.07.2011}
У разі порушення законних прав і інтересів громадян у сфері охорони здоров'я відповідні державні, громадські або інші органи, підприємства, установи та організації, їх посадові особи і громадяни зобов'язані вжити заходів щодо поновлення порушених прав, захисту законних інтересів та відшкодування заподіяної шкоди.
Судовий захист права на охорону здоров'я здійснюється у порядку, встановленому законодавством.
Кримінальний кодекс України:
Стаття 139. Ненадання допомоги хворому медичним працівником
1. Ненадання без поважних причин допомоги хворому медичним працівником, який зобов'язаний, згідно з установленими правилами, надати таку допомогу, якщо йому завідомо відомо, що це може мати тяжкі наслідки для хворого, -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до двох років.
2. Те саме діяння, якщо воно спричинило смерть хворого або інші тяжкі наслідки, -
карається обмеженням волі на строк до чотирьох років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
{Стаття 139 із змінами, внесеними згідно із Законом № 270-VI від 15.04.2008}
Стаття 140. Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником.
1. Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, -
карається позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому, -
карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
З метою подолання кризи в медичній галузі Вінниччини, та з ціллю безумовного відновлення її діяльності в Конституційному, правовому полі – пропонуємо Вам підтримати і приєднатися до ініціативи політичних партій і громадських організацій, яка виникла 28.04.2016 р. за результатами громадського обговорення щодо ліквідації Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру № 2.
Приєднатись можливо, як колективно, так і індивідуально – направивши пропоноване звернення на адреси:
1.Голові Вінницької ОДА В.В.Коровію: 21100, м.Вінниця, вул..Соборна, 70.
2.Голові Вінницької обласної ради А.Д.Олійнику: 21100, м.Вінниця, вул..Соборна, 70.
3.Прокурору Вінницької області В.П.Соколовому: 21050, м.Вінниця, вул..Володарського, 33.
4.Начальнику ГУ Національної поліції у Вінницькій області Ю.В.Педосу: 21050, м.Вінниця, вул..Театральна, 10.
5.Голові УСБУ у Вінницькій області І.П.Шкурату: 21050, м.Вінниця, вул..Грушевського, 27.
ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ:
_______________________________________________________________________
Голові Вінницької ОДА В.В.Коровію.
Голові Вінницької обласної ради А.Д.Олійнику.
Прокурору Вінницької області В.П.околовому.
Начальнику ГУ Національної поліції у Вінницькій області Ю.В.Педосу.
Голові УСБУ у Вінницькій області І.П.Шкурату.
ЗАЯВА ЩОДО ПРИПИНЕННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ І РУЙНУВАННЯ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ ВІННИЧЧИНИ.
Процес гарячкової ліквідації Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру № 2 – є не вимушеним кроком, пов’язаним з фінансовою кризою, а свідомою політикою окремих посадових осіб по реалізації плану широкомасштабної незаконної приватизації нерухомості, власником якої є вінницькі територіальні громади.
Реальна можливість негайного відчуження комунальної нерухомості з’явилась з початком впровадження пілотного пректу медичної реформи в області. Тоді ж почалась розробка конкретного плану дій.
В період реформи в м. Вінниці, наприклад, було передано в приватні руки нерухомість міської дитячої поліклініки №1 та частину приміщення міської поліклініки №2.
Після Революції Гідності почалась розробка пректу нової медичної реформи. Це відкрило перед «прихватизаторами» нові можливості. Цинічно використавши жахливий факт зараження дітей в онкогематології обласної дитячої лікарні вірусними гепатитами В та С, було негайно ліквідувано Департамент охорони здоров’я та курортів без правонаступника і виведено курорти з підпорядкування охороні здоров’я.
Тепер стала зрозумілою мета цієї надприбуткової оборудки на людських життях.
1. Приховати злочинні дії конкретних посадових осіб, пов’язані, зокрема, з медичною реформою.
2. Запобігти розслідуванню і покаранню винних.
3. Створити новий департамент, як зручний і ефективний інструмент по реалізації вищевказаного плану.
4. Призначити на керівні посади в Департаменті перевірених «ефективних» менеджерів.
5. Цілеспрямоване формування в населення думки, що медицина має бути платною вже сьогодні, надання гарантованої безоплатної медичної допомоги держава здійснювати не повинна, а обов’язок пацієнта - оплачувати з власної кишені безоплатні медичні послуги.
Отже, деякі пункти плану на 2016 рік:
- під виглядом реорганізації - знищення цілого ряду медичних закладів (Обласні протитуберкульозний №2, шкірно-венерологічний, лікарсько-фізкультурний диспансери, Тиманівський санаторій та інші) з подальшою приватизаццією нерухомості;
- тотальна протизаконна комерціалізація комунальних медичних закладів.
Всі ці дії Департаменту охорони здоров’я є свідомим порушенням Коституції України та чинного законодкавства, зокрема, основ законадовства України про охорону здоров’я, а тому просимо:
1. Негайно відновити дію Конституції та законів України в частині надання безоплатної медичної допомоги на території Вінницької області.
2. Негайно припинити незаконну ліквідацію Вінницького обласного прититуберкульозного диспансеру №2 та інших медичних закладів.
3. Порушити кримінальне провадження за фактом використання посадовими особами Вінницької ОДА службового становища з метою антиконституційного скорочення існуючої мережі медичних закладів з наступною приватизацією нерухомості.
4. Негайно звільнити з займаної посади директора Департаменту охорони здоров’я Людмилу Грабович та розпочати кримінальне провадження щодо її протиправних дій по створенню умов для незаконного ненадання безоплатної медичної допомоги пацієнтам в комунальних медичних закладах області та невжиття заходів щодо поновлення порушених прав, захисту законних інтересів та відшкодування заподіяної шкоди громадянам, передбачених ст.8 Основ законодавства України про охорону здоров’я, що фактично носить ознаки кримінальних правопорушень передбачених ст.139 («Ненадання допомоги хворому медичним працівником») та ст.140 («Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником») Кримінального кодексу України.
Дата, підпис, найменування заявника та його адреса.
________________________________________________________________________________
Станом на 28.04.2016 р. дане звернення підтримано Вінницькою обласною організацією політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» (Воловодюк В.В.), Вінницькою міською організацією політичної партії «Народний Рух України» (Щербань В.М., Сьомкін С.В.), Вінницькою обласною громадською організацією «Народна Армія Спасіння Вінниччини» (Іващенко В.М.), уповноваженим представником Вінницької територіальної громади Лутченком В.О. Збір підписів продовжується.
УВАГА! Також нагадуємо, що в рамках підготовки до Медичного форуму Вінниччини, Робоча група з підготовки Форуму просить надсилати пропозиції щодо Вашого бачення шляхів реформування медичної галузі Вінниччини та України в інтересах пацієнтів та медичних працівників. Інформація щодо діяльності та приєднання до Робочої групи по проведенню Медичного форуму Вінниччини:
Вінницька ОГО «Народна Армія Спасіння Вінниччини»
Робоча група по проведенню Медичного форуму з питань порятунку медичної галузі Вінниччини
Приєднуйтесь в соціальних мережах:
https://www.facebook.com/groups/1763597987201419/
http://nas.vinnica.ua/uk/index.html
P.S.Повідомляємо Вас, що намагання деяких чиновників дискредитувати діяльність «Народної Армії Спасіння Вінниччини» шляхом заборони спілкування і допомоги в проведенні Медичного форуму Вінниччини є дією не тільки незаконною, а й не прагматичною. Тільки разом ми здатні добитись позитивних змін!