Вівторок, 03 Серпня 2021 р.
Домівка » Головна » ВІННИЦЬКИЙ МАЙДАН ВИБУХНУВ НАРОДНОЮ ІНІЦІАТИВОЮ.

Виступ на Вінницькому Майдані під час проведення Народного Віча 03.01.2014 р. Цибуліної К.М.

Дорога Громадо!

За останній місяць мільйони українців від Львова до Луганська вийшли з вимогою до Президента України негайно підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом, ліквідувати диктатуру виконавчої влади через повернення до Конституції 2004 року, притягнути до відповідальності всіх причетних до побиття учасників мирної акції протесту в Києві 30 листопада та 1  і 11 грудня 2013 року.

Минуло вже більше місяця. Влада ігнорує наші вимоги. Натомість почала репресії проти учасників Майдану, що, наприклад, виявилося в бузувірському побитті журналістки Тетяни Чорновіл. На Вінниччині міліція порушила кримінальне провадження проти лідерів молодіжного руху за те, що вони виводили сюди, на наш Майдан, тисячі студентів і молоді та домогались від міської та обласної влади припинення протиправних дій.

Ми збираємось тут кожен день, вимагаємо кардинальних змін в Україні й на Вінниччині. Так от, наших вимог не хочуть чути ні місцева влада, ні опозиція.

Владі потрібно, щоб у області все залишалося по-старому. Влада силкується загнати Майдан назад до  стійла. Її мета – змусити нас мовчати і коритися.

Тут нічого дивного не має. Але нам прикро і соромно, що місцева опозиція свідомо чи несвідомо, своєю бездіяльністю, допомагає владі.

 Майдану стало відомо, що влада пообіцяла керівництву ряду опозиційних партій на Вінниччині посади у виконавчій владі, сприяння для їхнього бізнесу за те, щоб вожді утримали вінницький Майдан від тиску на місцеву владу та практичного вирішення наших болючих вінницьких проблем. Не знаємо правда це чи ні, але тоді чому ж опозиційні лідери поводять себе так пасивно? Як би там не було, завданням Майдану є змусити опозицію чинити  тиск  на місцеву владу, а місцевій владі чинити тиск на центральну пладу. Тільки тоді буде швидкий практичний результат від нашого протесту.

Усвідомлюючи свою відповідальність за долю країни частина активних учасників Майдану вже сьогодні утворила Вінницьку Громадську раду для негайного  вирішення назрілих проблем.

Їхня позиція проста. Допомогти громадськості Вінниччини об’єднатися для практичних кроків, випрацювати єдину програму дій і змусити владу та опозицію ліквідувати диктатуру.

Задля вирішення цих нагальних завдань Вінницька Громадська рада зафіксувала на нашому Майдані волю людей щодо негайних кроків громадянського суспільства.

І. З метою змусити політичні партії Вінниччини до активних дій підтримати ініціативу Вінницької Громадської ради  підписати Політичні контракти з опозиційними партіями та профспілками, які мають десятки тисяч членів, тисячі осередків по всій області, сотні депутатів рад всіх рівнів, членів партії в структурах виконавчої влади. Сьогодні їх ніде не видно. А нам потрібно їх змусити виконувати обіцянки дані народу і визначитись з ким вони – з народом чи з диктатурою.

П. Змусити опозиційні політичні партії через своїх депутатів та спільно з Майданом негайно домогтися скликання позачергових сесій рад усіх рівнів, на яких мають бути прийняті постанови про волю вінницьких територіальних громад щодо наступного:

 1. Негайне підписання Президентом України Угоди про асоціацію з Євросоюзом на вигідних для України умовах.

 2. Негайне повернення України до Конституції 2004 року, та прийняття закону про європейське самоврядування, що передбачає ліквідацію державних адміністрацій та передачу всієї повноти влади на місцях в руки територіальних громад. Крім того, проведення за цим законом виборів до місцевих органів влади в 2014 році, що дасть змогу провести чесні вибори Президента в 2015 році.

3. Негайне припинення репресій проти учасників Майдану та покарання усіх причетних до побиття протестувальників осіб 30 листопада та 1 і 11 грудня 2013 року.

 Це – загальнонаціональні завдання. А нам потрібно вирішити деякі суто вінницькі проблеми.

1. Радам усіх рівнів ініціювати проведення кримінального провадження за фактами змушування працівників бюджентних установ Вінниччини брати участь в антимайдані в м. Києві.

2. Змусити депутатів усіх рівнів прийняти постанову про негайне припинення так званої медичної реформи на Вінниччині, яка є, по суті, геноцидом.

3. Вінницькій  обласній раді, на позачерговій сесії, знайти механізм і прийняти рішення щодо негайного відновлення господарської діяльності Немирівського горілчаного заводу та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, діяльність (бездіяльність) яких призвела до зупинки цього підприємства протягом 6 місяців, в результаті чого обласний бюджет недоотримав понад 300 млн грн.

4. Змусити ради усіх рівнів, в межах їхньої компетенції, активно захищати конституційні права вінничан та здійснювати контроль за діяльністю правоохоронних органів.

5. Радам всіх рівнів ініціювати проведення кримінільних проваджень за фактами тиску на бізнес в формі так званого соціального партнерства та нецільового використання бюджетних коштів вінницькою виконавчою владою, яке ЗМІ образно назвали «феноменом Мовчана».

6. Радам усіх рівнів ініціювати проведення кримінальних проваджень за фактами незаконного вилучення з комунальної власності земельних ділянок та іншої нерухомості

7. Радам всіх рівнів добитися зниження необгрунтовано високих тарифів на житлово-комунальні послуги в області.

8. Радам всіх рівнів домогтися проведення реформи транспортних перевезень в області, яка б забезпечила право кожного вінничанина на зручний, безпечний, за обгрунтованими цінами проїзд.

 Якщо Громада згодна з такими вимогами - давайде проголосуємо резолюцію щодо наших практичних дій по ліквідіції диктатури і повернення України в правове поле.

В резолюцію внесено доповнення щодо необхідності забезпечення владою доступу до інформації про витрачання бюджетних коштів в режимі онлайн, вимога про інформаційне забезпечення діяльності Майдану та громадянського суспільства в комунальних ЗМІ Вінницької області, координацію роботи Майдану з організаціями громадянського суспільства. Резолюція Народного Віча 03.01.2014 р. підтримана одноголосно.
© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.