Вівторок, 05 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » Як в спеку зберегти своє здоров'я

Як в спеку зберегти своє здоров'я

Як в спеку зберегти своє здоров'я
06.08.2012 7:00 «Агро Перспектива» (м. Київ) - Головний спеціаліст Міністерства охорони здоров'я Сергій Бойцов та директор Державного НДЦ профілактичної медицини вирішив поділитися з росіянами порадами про те, як мінімізувати шкоду для організму в спеку, пише http://medvesti. com.
Нерідко кліматичні чинники є причиною не тільки поганого самопочуття, але і підвищення смертності. Тому Бойцов настійно не рекомендує вживати алкоголь у спеку і мінімізувати кількість викурених сигарет.
Коли температури повітря перевищує за показниками температуру тіла, то відносини між тілом і середовищем починає мінятися, змінюється терморегуляція, в цьому процесі активно задіяна серцево-судинна система.
Якщо прийшла теплова хвиля, то є кілька днів тримається аномально висока температура, то навіть здорова людина буде відчувати себе погано. Саме тоді літнє підвищення смертності досягає свого піку.
При температурі нижче 38 градусів кров циркулює по шкірою, віддаючи тепло, але коли зовнішня температура вище температури тіла, активізація кровотоку не може допомогти. Тоді організм централізує кровоток, а це тягне за собою і підвищене навантаження на серцево-судинну систему.
При сильній спеці рекомендується якомога більше проводити часу в приміщеннях з кондиціонерами або вентиляторами, не перебувати довго на сонці і не навантажувати себе надміру фізично. Для літніх людей спека особливо небезпечна, при гіпертонії рекомендується вимірювати тиск не менше трьох разів на добу, якщо тиск змінилося, то краще порадитися з лікарем. Можливо, прийом препаратів варто скоротити або навіть тимчасово призупинити.
Пацієнти з серцевими проблемами (ішемічна хвороба, оперовані з приводу пороку серця, з порушеннями серцевого ритму) повинна приймати перешкоджають утворенню тромбів препарати.
Слід споживати достатню кількість рідини, адже при втраті мінеральних солей з потом може відбутися дисбаланс водно-сольового обміну. Хоча для людей похилого віку вживання 2 літрів води може виявитися занадто навантажувальним для кровообігу.
Пам'ятайте, куріння підвищує ймовірність виникнення тромбу практично в сто разів, а в спеку куріння буде просто вашим вбивцею. Алкоголь не володіє такою здатність тромбоутворення, але продукти його розпаду порушують серцевий ритм, при порушенні водно-сольового обміну ризик його порушення дуже високий.
Також краще скоротити обсяги харчування, так як на переробку їжі потрібна енергія, а енергозатрити в спеку тільки перевантажують організм.
Не переходьте різко з спеки в прохолодні приміщення і назад, в умовах сучасного міста це неможливо, але принаймні не встановлюйте в автомобілі дуже низьку температуру на кондиціонері. 26 градусів в салоні при 38 зовні буде цілком прийнятною різницею, яка допоможе вам відчувати себе краще.
Агро Перспектива
© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.