Четвер, 05 Серпня 2021 р.
Домівка » Головна » ЗАЯВА НАРОДНОЇ АРМІЇ СПАСІННЯ ВІННИЧЧИНИ ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ВВЕДЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОГО СТАНУ В ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ В ЗВ'ЯЗКУ З ЕПІДЕМІЄЮ ГРИПУ.

ЗАЯВА НАРОДНОЇ АРМІЇ СПАСІННЯ ВІННИЧЧИНИ ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ВВЕДЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОГО СТАНУ В ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ В ЗВ'ЯЗКУ З ЕПІДЕМІЄЮ ГРИПУ.

ЗАЯВА ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ВВЕДЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОГО СТАНУ В ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ В ЗВ'ЯЗКУ З ЕПІДЕМІЄЮ ГРИПУ.

№ 05/1-3 від 14 січня 2016 р.     

1.Президенту України П.О.Порошенко.

2.Прем'єр-Міністру України А.П.Яценюку

3.Голові Верховної ради України В.Б.Гройсману

Відкритий лист* колишнього директора Департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької ОДА Тетяни Бабій остаточно переконав нас в тому, що державна політика, яку, від Вашого імені, зокрема в медичній сфері, здійснює в області голова Вінницької ОДА Валерій Коровій – послідовно та свідомо ставить під загрозу життя та здоров’я людей.

Неодноразові звернення до нього громадськості ігноруються. Найбільш послідовні правозахисники оббріхуються в підконтрольних ЗМІ, їх цькують, створють проблеми в бізнесі та на робочих місцях. Таке враження, що ми повернулись в часи  антинапродного режиму Януковича. Візьміть найсвіжіший приклад з головою обласного партосередку партії «Народний контроль» Володимиром Воловодюком.

Після призначення головою ОДА обов’язком Валерія Коровія мала стати  підготовка до боротьби з можливою епідемією грипу в області, зі знищеною внаслідок так-званої медичної реформи медичною галуззю.

Основними завданнями боротьби з епідемією  мали стати:

- достовірне та своєчасне інформування населення про санітарно-епідемічний стан в області та першочергові заходи, які має негайно здійснити кожний громадянин в даних мовах;

- ізоляція інфекційних хворих;

- якісне і своєчасне лікування інфекційних хворих;

- мінімізація втрат внаслідок ускладнень.

Отже, йдеться про цілий комплекс заходів:

- створення координаційного центру для ефективного управління всіма необхідними службами;

- резервування фінансових ресурсів.

Головною ланкою координаційного центру мав стати Департамент охорони здоров’я, завданням якого було підготувати всю медичну інфраструктуру до роботи в умовах епідемії:

- провести підготовку наявного медичного персоналу;

- залучити за необхідності додатковий медичний персонал;

- створити запас медикаментів та засобів медичного призначення з урахуванням можливості його поповнення;

- підготувати наявний ліжковий фонд, передбачити розгортання необхідної додаткової кількості ліжок для лікування інфекційних хворих. 

Замість цього Валерій Коровій:

- приховує правду від центральної влади та громадськості про наявність епідемії грипу в області;

- всупереч повідомленню про наближення епідемії грипу, ліквідує Департамент охорони здоров’я та курортів і призначає керівником новостворюваного департаменту охорони здоров’я стоматолога, яка має перенести досвід руйнування державної медицини міста Вінниці на рівень області.

Новий керівник медицини області своїми управлінськими рішеннями вже засвідчила свою «компетентність» в боротьбі з грипом,  що переконливо показали рекомендовані нею алгоритми надання медичної допомоги дорослим, дітям та вагітним, хворим на грип та ГРВІ. Виходячи з них, гарантованої Конституцією України якісної та своєчасної медичної допомоги не отримає ніхто.

Лише після початку епідемії і в досить сумнівний спосіб вирішене питання створення необхідного  запасу медикаментів – на складах «своїх» фармацевтичних фірм.

Ситуація з грипом – це лише вершина айберга. Здійснювана Валерієм Коровієм державна політика в медичній галузі зводиться до руйнування державної медицини, формування приватної та створення режиму найбільшого сприяння для певних фармацевтичних фірм. Йому глибоко плювати на життя та здоров’я людей, що видно з його небажання створити в області, передбачену законом, службу невідкладної допомоги та позбавлення дитячого населення хірургічної допомоги, передбаченої чинним законодавством. На совісті керівництва Вінницької ОДА вже багато смертей через прийняті (не прийняті) ними управлінські рішення.  

Як показує досвід, голова Вінницької ОДА не виправляє, а приховує свої помилки.

Тому, в інтересах людей, просимо Вас негайно:

- звільнити Валерія Коровія з посади голови Вінницької ОДА;

- ввести в області режим надзвичайного стану для порятунку віннничан від епідемії грипу;

- привести діяльність медичної галузі області у відповідність до чинного законодавства і притягнути до відповідальності всіх винних осіб. 

За дорученням Правління Вінницької ОГО «Народна Армія Спасіння Вінниччини»

Дякую за розуміння і підтримку, з повагою

Керівник Департаменту з надання правової допомоги та інформації Вінницької ОГО «Народна Армія Спасіння Вінниччини»  Іващенко В.М.

 

*-http://vn.20minut.ua/Vid-Chytachiv/vidkritiy-list-golovi-oda-vvkoroviyu-po-situatsiyi-z-epidemieyu-gripu-10478320.html

Відкритий лист голові Вінницької ОДА В.В.Коровію по епідемії грипу в області.

Шановний Валерію Вікторовичу!

Чому Ви приховуєте від центральної влади та громадськості реальний стан щодо епідемічної ситуації з грипом та його ускладненнями: сам факт наявності епідемії, кількість захворілих, відсоток ускладнень, смертність, реальний стан готовності Вінницької області до функціонування в надзвичайних умовах?

Напередодні очікуваного сезонного спалаху грипу та ГРВІ Ви свідомо своїм рішенням паралізували роботу медичної галузі, ліквідувавши Департамент охорони здоров’я та курортів і відкрили сезон полювання на відьом. А задля створення ілюзії боротьби з грипом Ви разом з підлеглими поспіхом зліпили нормативний документ.

05.01.2016 року ми з чоловіком проаналізували лист Департаменту охорони здоров’я № 03-3-28 від 05.01.2016 р.  щодо алгоритмів надання медичної допомоги дорослим, дітям та вагітним, хворим на грип та ГРВІ, який відпочатково неможливо виконати в умовах штучно створеної неготовності медичної галузі Вінницької  області до функціонування під час епідемії грипу. Цей, з дозволу сказати, документ підписала призначений Вами «фахівець з медичного менеджменту» - директор Департаменту охорони здоров’я  ОДА Л.О.Грабович. Тому справжнім  його автором є саме Ви.

Сформовані Вами алгоритми не передбачають надання якісної і своєчасної медичної допомоги населенню Вінниччини з вищезазначеною патологією. Ви зі своєю командою свідомо усуваєте себе від реальної боротьби з епідемією грипу та відповідальності за її негативні наслідки, перекладаючи всю повноту відповідальності на населення та медичних працівників і, в першу чергу,  сімейних лікарів. Але у власному безмежному цинізмі Ви йдете ще далі, плануючи отримати чималий зиск на людській біді.

Своїм рішенням Ви віддаєте долю людей на волю сліпого випадку, а наслідком виконання Ваших рекомендацій може стати підвищення смертності та непрогнозовані збитки для здоров’я людей.

Цим документом лікарям заборонено лікувати всіх дорослих з пневмонією та підозрою на неї в амбулаторних умовах; всі вагітні роділлі та породіллі з грипом та ГРВІ підлягають госпіталізації. «Як я можу госпіталізувати на нявні в ЦРЛ ліжка всіх хворих?» - задав мені риторичне питання чоловік. Кількість хворих на грип та ГРВІ з ускладненнями, яким показане стаціонарне лікування, позбавлені фізичної можливості його отримати через відсутність ліжкового фонду та амбулаторної допомоги через пряму заборону її надавати. А ті, хто отримає щасливий квиток на стаціонарне лікування, стануть джерелом (субстратом) реінфікування через відсутність спеціалізованих умов для інфекційних хворих. А вагітні роділлі та породіллі мають лікуватися препаратами, які містять наркотичні засоби.

  А от рекомендації по лікуванню грипу та ГРВІ у дітей – це відвертий злочин.

На відміну від дорослих – відсутній чіткий алгоритм лікування дітей по етапам  надання медичної допомоги. Фактично діти мають лікуватись на первинному рівні сімейними лікарями. Стаціонарне лікування для цієї групи хворих з незрілою імунною системою є, з Вашої подачі, чомусь необов’язковим. Тому діти будуть позбавлені права на отримання цідодобової спеціалізованої медичної допомоги, а отже першими кандидатами на смерть.

  І, нарешті, щодо обмежених поставок препарату «Таміфлю». Поясніть громадськості чому лише керівникам ТОВ «Фірма «Авіценна», ПП «Конекс», обласної комунальної спеціалізованої аптеки №1, МКП «Вінницька міська аптека», а не всієї аптечної мережі області запропоновано створити запас противірусних та антибактеріальних засобів для можливої їх закупівлі ЛПЗ області за бюджетні кошти? 

Ви призначили мене корупціонеркою.  А Ваші прогнозовані закупівлі препаратів  у визначених дестриб’юторів хіба не є відвертою корупцією?

Якби я залишилась директором діючого департаменту, я ніколи не поставила б свого підпису під документом, який ставить під загрозу життя  та здоров’я вінничан. Може в цьому й полягає істинна причина мого звільнення?

Ви стверджуєте, що я не вирішувала проблем закладів третинного рівня. Тоді чому в кінці грудня 2014 року я дозволила закупівлю УЗД апарата обласній клінічній лікарні ім. М.І. Пирогова на 1 985 000,00 грн., забравши їх в інших медичних закладів?

Ви дорікаєте мені неякісним менеджментом. А тоді як назвати Ваш менеджмент в якості голови ОДА?

Імітація Вами боротьби з епідемією грипу ясно показує який Ви управлінець. Ми з колегами проаналізували чимало прийнятих Вами рішень та Ваші характерологічні особливості. Серед них регулярно і яскраво виділяються: відсутність власної позиції, некомпетентність, непорядність, підлість, боягузство, підступність, віроломство. Тому, виходячи з них, Ви неспроможні створити професійну  команду та адекватну вимогам часу програму дій і нести персональну відповідальність за прийняті рішення. А їх Ви приймаєте виходячи виключно з власних інтересів,  внаслідок некомпетентності в державному менеджменті та під тиском обставин і зовнішнього впливу.

Припиніть бурхливу імітацію діяльністі, яка руйнує область, та дезінформувати нашого Президента і громадськість. Почніть нарешті працювати на благо людей.

Та станьте хоч раз в житті мужчиною і гідно підіть! Тетяна Бабій

 

 
© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.