Неділя, 01 Серпня 2021 р.
Домівка » Головна » ЗВЕРНЕННЯ «НАРОДНОЇ АРМІЇ СПАСІННЯ ВІННИЧЧИНИ» ЩОДО СТВОРЕННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ ПО ПРОВЕДЕННЮ МЕДИЧНОГО ФОРУМУ З ПИТАНЬ ПОРЯТУНКУ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ ВІННИЧЧИНИ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ ГРОМАДЯН НА МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ.

ЗВЕРНЕННЯ «НАРОДНОЇ АРМІЇ СПАСІННЯ ВІННИЧЧИНИ» ЩОДО СТВОРЕННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ ПО ПРОВЕДЕННЮ МЕДИЧНОГО ФОРУМУ З ПИТАНЬ ПОРЯТУНКУ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ ВІННИЧЧИНИ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ ГРОМАДЯН НА МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ.

ЗВЕРНЕННЯ «НАРОДНОЇ АРМІЇ СПАСІННЯ ВІННИЧЧИНИ» ЩОДО СТВОРЕННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ ПО ПРОВЕДЕННЮ МЕДИЧНОГО ФОРУМУ З ПИТАНЬ ПОРЯТУНКУ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ ВІННИЧЧИНИ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ ГРОМАДЯН НА МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ. 

№ 06 від 22 січня 2016 р.      

1.Жителям територіальних громад Вінницької області.

2.Громадським організаціям, осередкам політичних партій, депутатам місцевих органів влади, засобам масової інформації Вінниччини.

Шановні вінничани!

Виходячи зі ст.5 Конституції України, єдине джерело влади в Україні – народ, повинний здійснювати владу безпосередньо і через органи державної влади та місцевого самоврядування.

На даний час в Вінницькій області жителі обласних територіальних громад позбавлені реального впливу на функціонування медичної галузі. Це видно з того, що їм недоступна (відсутня у відкритому доступі) інформація про стан справ в медичній галузі та відсутні реальні механізми громадського контролю за її функціонуванням, а саме:

1)      Інформація:

Законодавча база – закони України, підзаконні акти, які забезпечують функціонування медичної галузі.

Прийняті управлінські рішення щодо функціонування медичної галузі (в цілому та по кожному медичному закладу) та їх відповідність чинному законодавству – ОДА, Депатрамент охорони здоров’я, санепідслужба, керівники медзакладів, ради різних рівнів.

Мережа – потреба, фактична наявність, стратегія розвитку кожного медичного закладу.

Кадри – потреба, фактична наявність, кваліфікація по кожному закладу, причини відсутності.

Послуги – обсяг, якість, доступність, вартість для пацієнта по кожному закладу.

Ліки – відкритий реєстр наявності безкоштовних (пільгових) ліків по кожному закладу і аптечній мережі. Забезпечення стаціонарів безкоштовними ліками.

Фінансування – потреба з урахуванням розвитку, фактично виділене, % за рахунок бюджету, % за рахунок пацієнтів в цілому та по кожному медзакладу (кошториси кожного медичного закладу (проект, затверджений, виконаний), всі дані щодо закупівель за бюджетні кошти.

2)      Громадський контроль:

Відсутність в області дієвих механізмів контролю – не підконтрольних владі постійно діючих суспільних майданчиків для аналізу, напрацювання рішень для можливості забезпечення функціонування медичної галузі в правовому полі силами громадськості.

«Народна Армія Спасіння Віннниччини» констатує, що конституційні права громадян на медичну допомогу в регіоні не забезпечуються всіма гілками влади, а звернення до цих структур громадянського суспільства свідомо й послідовно ігноруються. Ситуація ж в охороні здоров’я Вінниччини просто катастрофічна, що, наприклад, показуть численні смертні випадки, в основі яких лежать управлінські рішення (прийняті й не прийняті) владою та керівниками медичних закладів. Натомість влада перекладає відповідальність за свій неефективний менеджмент на рядових медиків і самих пацієнтів.

Тому, з метою порятунку медичної галузі, практичного забезпечення конституційних прав громадян на медичну допомогу та функціонування медицини з урахуванням потреб територіальних громад області та кожного її жителя «Народна Армія Спасіння Вінниччини» оголошує про створення робочої групи по проведенню в області Медичного Форуму. Його завдання – з’ясування реального стану справ в медицині області, формування дієвого громадського руху, який створить та забезпечить функціонування конкретних механізмів впливу на прийняття управлінських рішень в галузі охорони здоров’я консолідованими зусиллями громадян.

Сподіватись лише на владу – марнувати час. Конституція України забезпечує право громадян самим вирішувати як має функціонувати охорона здоров’я. Не залишайтесь байдужими. Приєднуйтесь до нас. Допоможемо владі діяти за принципом: «Все передбачене законом – конкретній людині!» Від цього залежить наше життя та здоров’я.

Правління Вінницької ОГО «Народна Армія Спасіння Вінниччини» 

Матеріали Робочої групи по проведенню в Вінницькій області Медичного Форуму, а також дискусія, пропозиції по темі, планування заходів знаходяться за посиланнями:

- сайт http://nas.vinnica.ua 

-спільнота в мережі фейсбук 

https://www.facebook.com/groups/1763597987201419/ 
© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.