Неділя, 03 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ПРИНЦИПІВ ФОРМУВАННЯ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ

ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ПРИНЦИПІВ ФОРМУВАННЯ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ

№ 06 від 30 січня 2017 р.                       

Голові Вінницької обласної ради А.Олійнику

Депутатам Вінницької обласної ради.

Шановний голово, шановні депутати!

Незабаром має відбутися позачергова сесія Вінницької обласної ради, на якій розглядатимуть питання формування госпітальних округів.

Навколо їх створення  вже почалися політичні ігри.

Тому ми звернулися до позапартійного фахівця, який ще в 2011 році спрогнозував, до чого  приведе ця реформа – до головного лікаря Вінницького обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Сергія Чернишука.

Наводимо основні тези з його бачення стратегії та механізмів формування госпітальних округів:

госпітальний округ формується для забезпечення населення якісною доступною медичною допомогою.

Що дасть їх створення жителям територіальних громад з 01.02.2017 року?

Для відповіді на це питання потрібно створити робочу групу у складі профільної комісії обласної ради, представників департаменту охорони здоров’я  і кваліфікованих фахівців з числа медичної громадськості. Очолити робочу групу повинен знаний в області, авторитетний фахівець, не пов’язаний з владою, який своєю попередньою діяльністю довів власну кваліфікацію і на ділі здатний відстоювати свою позицію в інтересах громадян.

 Інакше висновки комісії будуть в черговий раз висновками все тієї ж виконавчої влади.

Для ефективної роботи комісії влада повинна негайно надати повну й достовірну інформацію про реальний стан вінницької медицини, а саме: підсумки реформування галузі в 2011-2014 роках по кожному медзакладу, району, населеному пункту, області в цілому, наявні на 01.02. 2017 року кадрові і матеріально-технічні ресурси кожного лікувального закладу, стан автошляхів з твердим покриттям між населеними пунктами, необхідні фінансові ресурси. Крім того – стратегію розвитку медицини Вінниччини, кожного району, госпітального округу на 2017 і наступні роки із розрахунками необхідних ресурсів і очікуваних результатів по кожному виду спеціалізованої допомоги.

Лише тоді буде знайдений вихід з ситуації, яка склалася.

Ми згодні з запропонованим підходом до вирішення питання. Адже своїм рішення депутати мають забезпечити конституційне право їхніх виборців на якісну доступну  медичну допомогу за європейськими стандартами.

За дорученням виборців Вінницької області -

Голова Правління Вінницької ОГО «Народна Армія Спасіння Вінниччини»  Артем Дуляк
© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.