П'ятниця, 30 Липня 2021 р.
Домівка » Захист конституційних прав » ЗВЕРНЕННЯ НАС ВІННИЧЧИНИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА НА МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ.

ЗВЕРНЕННЯ НАС ВІННИЧЧИНИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА НА МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ.

№ 02 від 12 січня 2016 р.     

ЗВЕРНЕННЯ НАС ВІННИЧЧИНИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА НА МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ.

Шановні вінничани!

            Вінницька обласна державна адміністрація грубо порушує Ваші конституційні права на отримання якісної доступної медичної допомоги. Керівництво ОДА було неодноразово поінформовано про це громадськістю, але його реакція свідчить про те, що воно свідомо не збирається виправляти ситуацію.                    

          Йдеться, наприклад, про два накази Департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької ОДА.

Наказ Департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької від 03.07.2013 року № 740 " Про організацію надання невідкладної медичної допомоги" порушує ст.33 та 35 «Основ законодавства України про охорону здоров’я», та наказу МОЗ від 29.08.2008 року  №500. Ними передбачено надання невідкладної медичної допомоги спеціалістами за фахом «Медицина невідкладних станів», а не лікарями загальної практики – сімейної медицини, як на Вінниччині.

Наказ Департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької ОДА від 28.03.2015 р. № 422 «Про удосконалення організації надання хірургічної допомоги дитячому населенню області», що суперечить ст.. 14.1. «Основ законодавства України про охорону здоров’я».

Цим наказом ДОЗ та К дозволив лікувальним закладам не дотримуватись клінічних протоколів лікування хірургічної патології у дітей на території Вінницької області за винятком обласної дитячої клінічної лікарні, Бершадської окружної лікарні інтенсивного лікування, Калинівської, Тульчинської та Жмеринської ЦРЛ і не укомплектовувати штати лікарями, що мають сертифікат за фахом “Дитяча хірургія” та “Дитяча анестезіологія”. А в екстрених випадках заборонив хірургам ЦРЛ надавати хірургічну допомогу дітям, що й привело до смерті дитини в Тростянці.

Ми звернулися до голови Вінницької ОДА Валерія Коровія з вимогою негайно відновити Ваші конституційні права, бо кожний день зволікання – це нові запрограмовані невиправдані випадки смертей, інвалідизації тощо внаслідок неможливості надання своєчасної і якісної медичної допомоги через протиправні управлінські рішення Вінницької ОДА . 

Закликаємо Вас зайняти активну громадянську позицію, бо лише вона змусить керівництво Вінницької ОДА негайно відновити Ваші конституційні права на отримання якісної, доступної і своєчасної медичної допомоги засобами передбаченими законом.

Голова Правління Вінницької ОГО «Народна Армія Спасіння Вінниччини»    Артем Дуляк
© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.